Погані новини для планети – спека стає неконтрольованою


06:3514.07.2023

Зміна клімату стає все більш серйозною проблемою, цьогорічний липень розпочався із чергового рекорду. На перший тиждень припав найспекотніший тиждень на планеті. Про це пише The Guardian посилаючись на дані Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО).

Початок липня став найспекотнішим тижнем за всю історію спостережень на планеті, повідомляє Всесвітня метеорологічна організація. Цього року вже був зафіксований найспекотніший червень, зазначають в ООН, що зумовлено зміною клімату та ранніми стадіями погодного явища Ель-Ніньйо.

Це останній із серії рекордів, що припадає на середину року, коли в Іспанії була посуха, а в Китаї та США – сильна спека.

“За попередніми даними, світ щойно пережив найспекотніший тиждень за всю історію спостережень”, – йдеться в заяві ВМО, додаючи, що температура б’є рекорди на суші і в океанах, що має “потенційно руйнівний вплив на екосистеми і навколишнє середовище”.

“Ми знаходимося на незвіданій території, і ми можемо очікувати падіння нових рекордів у міру подальшого розвитку Ель-Ніньо, і ці наслідки триватимуть до 2024 року”, – сказав Крістофер Хьюїтт, директор кліматичних служб ВМО.

“Це тривожна новина для планети”.

За словами Хьюїтта, у травні та червні глобальна температура поверхні моря була на рекордно високому рівні для цієї пори року. “Не тільки температура поверхні, але й весь океан стає теплішим і поглинає енергію, яка залишиться там на сотні років”.

“Якщо океани значно потеплішають, це матиме зворотній вплив на атмосферу, морський лід і льоди в усьому світі”, – сказав Майкл Спероу, керівник програми дослідження світового клімату у ВМО.

Але, за словами Спарроу, наслідки Ель-Ніньо, ймовірно, будуть відчуватися більш гостро пізніше в цьому році. “Ель-Ніньо ще не почався”, – сказав він.

Європейська служба моніторингу клімату Copernicus повідомила інформаційному агентству AFP, що її дані також свідчать про те, що минулий тиждень, ймовірно, був найспекотнішим з моменту початку спостережень у 1940 році.

Океани поглинають надлишок тепла у світі. Але є величезна розплата за це.
“Коперник” повідомив, що його дані свідчать про те, що в четвер, ймовірно, була зафіксована найвища середня глобальна температура після кількох рекордних днів на початку тижня.

“Вийшла з-під контролю
Федеральні агенти на кордоні США і Мексики повідомили, що екстремальні температури на вихідних призвели до загибелі 10 людей, а ще 45 осіб було врятовано.

Південний захід США готується до ще одного тижня нестерпної спеки: у понеділок синоптики продовжили на вихідні попередження про надмірну спеку в найбільш населеному регіоні Арізони, а також закликали мешканців деяких районів Невади і Нью-Мексико не виходити на вулицю.

Район метро Фенікс був на шляху до того, щоб повторити або побити рекорд, встановлений влітку 1974 року за кількістю днів поспіль з високою температурою на рівні або вище 110 градусів за Цельсієм (43 градуси за Цельсієм).

Минулого тижня Міністерство природних ресурсів Канади заявило, що кількість лісових пожеж в країні – понад 670 у п’ятницю – “зашкалює”, оскільки попереду довге і важке літо.

Дим від пожеж цього сезону забруднив повітря в Канаді та сусідніх США, від чого постраждали понад 100 мільйонів людей.

У США Техас переживає тривалий “тепловий купол”, в якому тепле повітря затримується в атмосфері, як у конвекційній печі, в той час як в Європі Іспанія готується до другої хвилі спеки за кілька тижнів.

На півдні Іраку легендарна болотиста місцевість переживає найсильнішу за останні 40 років спеку, повідомила в понеділок Продовольча і сільськогосподарська організація ООН, попередивши про “руйнівний вплив” на екосистему, а також на фермерів і рибальство.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що “ситуація, яку ми спостерігаємо зараз, є демонстрацією того, що зміна клімату вийшла з-під контролю”.

Смертність, пов’язана зі спекою
Вищі за норму температури також спричиняють проблеми зі здоров’ям – від теплового удару і зневоднення до серцево-судинного стресу.

Дослідження, опубліковане в понеділок, показало, що понад 61 000 людей померли через спеку протягом рекордного для Європи літа 2022 року.

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Nature Medicine, більшість смертей припадає на людей у віці понад 80 років, і близько 63% померлих від спеки – жінки.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube