Береги Тузлівського лиману почервоніли. І це добре (ФОТО, ВІДЕО)


17:4313.07.2023

Береги Тузлівського лиману стали червоними. Про це повідомив начальник науково-дослідного відділу Національного природоохоронного парку “Тузлівські лимани”, доктор біологічних наук Іван Русєв.
-На Тузлівських лиманах пару днів був потужний шторм. І як завжди він приніс багатий сюрприз – дари природи у виді мотиля хірономід. Відомо, що хірономіди – ті комарі дзвінці, або дергуни, які часто докучають людям біля водойм, мають величезне значення в Тузлівських лиманах, як найчисельніший природний корм для більшості видів риб та водно-болотних птахів. Багато хто, коли був у нас у нацпарку, знають цих масових комарів з довгими ніжками, які літають великими роями і товчуться у вечірньому повітрі в тихі літні вечори, іноді нагадуючи смерчі….

Для людей і тварин ці комарі абсолютно нешкідливі, вони не мають здатності кусати. Навпаки, вони мають, безумовно, позитивне значення, оскільки їхні личинки служать улюбленою «продовольчою базою» для риб та птахів. Для виявлення мотиля можна захопити з дна водоймища, де він водиться, трохи мулу і знайти їх у воді. Тоді ми побачимо перед собою яскравих рубіново-червоних черв’ячків – мотиля.

Береги Тузлівського лиману почервоніли. І це добре (ФОТО, ВІДЕО) 1
Береги Тузлівського лиману почервоніли. І це добре (ФОТО, ВІДЕО) 3
VK CAMERA
Береги Тузлівського лиману почервоніли. І це добре (ФОТО, ВІДЕО) 5

Так ось, обстежуючи вчора мілкововддя наших лиманів після потужного літнього шторму, ми виявляємо багато мотиля, іноді у скупченнях водоростей, які викидає лиманний шторм. І тут, у місцях зосередження мотиля, накопичується на годівлі дуже багато птахів, серед яких наймасовішими є качки декілька видів, мартини звичайні та малі, кулики брижачи та інш, загальной чисельністю декілька десятків тисяч. Серед них і більш 500 рожевих фламінго.

По периметру всіх Тузлівських лиманів, після шторму на узбережжя викинуло стільки мотиля, що його хватить на сотни тисяч птахів. Це сотні і сотні тон біологічної маси, що суттєво підтримує популяції птахів і риб.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube