Помер автор «Нестерпної легкості буття» – письменник Мілан Кундера


18:5212.07.2023

Відомий чеський і французький письменник, один із найвизначніших і найпопулярніших чеських авторів 20-го століття, помер у Парижі у віці 94 років.

Про це пише «Радіо Прага», передає Інше ТВ.

Серед його найвідоміших творів — наприклад, романи «Жарт», «Нестерпна легкість буття» чи збірка оповідань «Смішні кохання». У Брні недавно відкрили бібліотеку творів Кундери. Сам письменник із дружиною після фактичної заборони на його твори виїхав із комуністичної Чехословаччини 1975 року і невдовзі поселився в Парижі. Після 1990 року подальші свої твори Кундера писав французькою.

Мілан Кундера був однією з визначних постатей 1960-х років. Тож після радянського вторгнення 1968 року його нові твори перестали видавати, а старі позникали з крамниць і бібліотек.

Після того, як Кундера поїхав до Франції і вирішив не повертатися, комуністична влада позбавила його чехословацького громадянства, відтак він отримав французьке. У Франції він став одним із основних письменників, твори яких видавало паризьке видавництво Gallimard. А чеською мовою його твори видавало в еміграції видавництво подружжя Шкворецьких 68 Publishers.

Після занепаду комуністичної влади в листопаді 1989 року Мілан Кундера кілька разів відвідав Чехословаччину, а потім Чехію. Але з дружиною Верою він продовжував жити в Парижі — і книжки свої писав уже французькою. Тому для частини читачів він відомий радше як французький автор чеського походження.

Чеське громадянство йому повернули 2019 року. Як сказав чеський посол у Франції Міхал Флайшманн, Кундера був однією з тих особистостей, кому вдалося внести Чехію в світову підсвідомість і свою літературу, і при цьому він ніколи не забував, що він родом із Брна.

Про смерть Кундери повідомляють усі відомі світові агентства новин. А Європейський парламент вшанував пам’ять Мілана Кундери хвилиною мовчання.

Як повідомляло Інше ТВ, У Білорусі «за нез’ясованих обставин» помер ще один відомий художник-політв’язень© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube