Російські в’язниці спорожніли за час повномасштабної війни в Україні


13:1711.07.2023

Російські в’язниці значно спорожніли після масового “призову” ув’язнених на війну в Україну. Як пише Кореспондент, число “зеків” у російських в’язницях скоротилося до “історичного мінімуму”, тому в комітеті Держдуми з державного будівництва і законодавства вважають, що проводити амністію несвоєчасно.

Депутати заявляють, що зниження кількості засуджених ніяк не пов’язане з війною, а на цей процес нібито вплинули ухвалені у 2011 році поправки до КК РФ щодо термінів покарань.

Але в червні 2023 року, наголошує видання, Держдума ухвалила закон, який дозволяє людям із судимістю проходити військову службу за контрактом. Фактично цей закон легалізував уже сформовану практику відправлення на фронт ув’язнених, яку раніше для російської влади відкрив голова ПВК Вагнер Євген Пригожин.

Слідом за головою ПВК Вагнер вербувати ув’язнених почало й Міноборони.

Крім цього, депутати Держдуми ухвалили закон, який дозволяє звільняти від кримінальної відповідальності мобілізованих і контрактників, які вирушили воювати в Україну, а з листопада 2022 року російська влада дозволила мобілізувати громадян, які мають судимість за більшість тяжких злочинів, у тому числі за вбивства, грабежі, розбій і наркоторгівлю.

Читайте: Ще 500 зеків перекинули загарбники в Україну. Що з ними сталося, – розповіли в Генштабі© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube