В’яне верхівка на томатах? Як врятувати урожай (ВІДЕО)


07:3308.07.2023

Помітили, що під час спеки маківки томатів в’януть і жодні поливи не рятують? Земля під кущем волога, а верхівка помідора так і залишається “ганчірочкою”? І лише надвечір трохи відновлюється її тонус…

Ця проблема знайома багатьом городникам. Дві причини, чому в’януть верхівки у помідорів, стверджує Все про рослини.

Перша причина

Якщо у ваших помідорів в’януть верхівки – це вірна ознака проблем з кореневою системою: “попрацювали” кореневі гнилі або шкідники.

Врятувати помідори допоможе янтарна кислота

Найпростіша, найшвидша і найдієвіша допомога кореневій системі помідорів – полив із янтарною кислотою. На 10 л води беремо 2-5 г бурштинової кислоти. Янтарку спочатку розводимо в баночці з гарячою водою, а потім цей розчин додаємо в ємність для поливу. Поливаємо помідори, через 1-2 дні таку процедуру можна повторити ще раз.

Бурштинова кислота чудово стимулює кореневу систему помідорів, після такого поливу з’являються нові корінці, рослина починає отримувати з ґрунту і воду, і живлення.

Через тиждень після підживлення янтарною кислотою огляньте томати: піднялися верхівки чи ні? Якщо так, значить, причина була в ослабленій кореневій системі, ми її підживили – і вона знову запрацювала, як треба!

Якщо ж полив бурштиновою кислотою не допоміг і томати так само опустили верхівки, переходимо до плану Б.

Друга причина

Другу причину в’янення верхівок помідорів ми шукатимемо в… минулому. Десь місяць тому, коли наші рослини були ще невисокі, до метра, і лише почали наливатися перші плоди. Ми, звичайно, раділи: ось він – урожай! В’яжеться, все чудово! Ми дивилися на кетяги з першими плодами, але ми не звертали уваги, як почувається верхівка. Адже саме в цей час, коли вже наливаються перші плоди, ми повинні з вами подумати, чи є у помідора формування нових кетягів?

Коли йде налив перших плодів, рослина віддає на це всі сили і, так би мовити, відволікається від закладки наступних. Наше завдання підтримати помідори! Адже ми хочемо збирати врожай довше і більше, щоб плодоносили і сім, і навіть вісім гілок! Що потрібно робити?

У той час, коли почали наливатися перші плоди, уважно дивимося на верхівку куща: якщо вона витончується, є листя випрямлене, то негайно починаємо підживлення! 3 причини, чому перша китиця томатів обсипається – як цього не допустити та підвищити врожайність?

Чим підгодувати помідори під час наливання перших кетягів із плодами? У цей час томатам потрібно наростити вегетативну масу, зміцнити стебла. На 10 л води беремо 10 г кальцієвої селітри (кальциніт) +10 г аміачної селітри. Ці два види селітри у зазначених вище пропорціях розчиняємо у воді та проводимо полив під корінь.

Орієнтир для поливу: 0,7-1 л розчину під корінь, залежить від типу ґрунту. На піщаний ґрунт потрібно більше води, на важкий ґрунт – менше. Чому дві селітри? Кальцієва селітра у своєму складі має більше кальцію (необхідний рослинам протягом усього періоду вегетації!), а от азоту в ній лише близько 15% – це дуже мало для нарощування зеленої маси! В аміачній селітрі азоту вдвічі більше, вона і дасть поштовх для розвитку зеленої маси. Саме поєднанням кальцієвої та аміачної селітри ми й зможемо дати томатам потрібний баланс.

Як зрозуміти, що підживлення “дві селітри” спрацювало? Після проведення такого підживлення поспостерігайте за томатами: верхівки до вечора повинні трошки “кучерявитися”, а вдень, у теплу погоду, розправлятися.

Це такі первинні ознаки легкого-легкого “жирування”. І, природно, після такого підживлення стебло зміцніє.

Друзі! Якщо у вас на ділянці родючий ґрунт, внесено достатньо органіки з осені/з весни/при посадці, тоді вам ці підживлення не потрібні! Завжди орієнтуємося по ситуації і дивимося насамперед на стан рослин.

Що робити якщо момент втрачено? Якщо так сталося, що ви пропустили момент, коли наливалися перші кетяги на ваших томатах, то все одно проведіть підкормку “дві селітри”! Це допоможе рослині закласти наступні кетяги, і в результаті ви отримаєте свій урожай. Пізніше, але він буде!© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube