Рекорд спеки на Землі тримається третій день поспіль


16:4606.07.2023

Середня температура на Землі залишалася на рекордно високому рівні в середу після двох днів, протягом яких на планеті було досягнуто неофіційних рекордів. Це останній маркер у серії екстремальних ситуацій, спричинених зміною клімату, повідомляє AP, пише УНН.

Середня глобальна температура сягнула 17,18 градуса за Цельсієм (62,9 градуса за Фаренгейтом), згідно з даними приладу Climate Reanalyzer Університету штату Мен у США, який використовує супутникові дані та комп’ютерне моделювання для вимірювання. Це відповідало рекорду, встановленому у вівторок – на рівні 17,18 градуса за Цельсієм, і сталося після того, як у понеділок було встановлено попередній рекорд на рівні 17,01 градуса за Цельсієм (62,6 за Фаренгейтом).

Учені протягом кількох місяців попереджали, що у 2023 році може спостерігатися рекордна спека, оскільки антропогенна зміна клімату, спричинена переважно спалюванням викопного палива, такого як вугілля, природний газ та нафта, зігріла атмосферу. Вони також зазначили, що Ла-Нінья, природне охолодження океану, яке протидіяло цьому потеплінню, поступається місцем Ель-Ніньйо, протилежному явищу, що відзначається потеплінням океанів. Цього року у Північній Атлантиці спостерігалося рекордне тепло.

Читайте: Третє липня стало найспекотнішим днем на Землі в історії спостережень© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube