Варшава і Берлін не можуть домовитися домовитися щодо створення центру для ремонту танків Leopard, − ЗМІ


08:1403.07.2023

Влада Німеччини та Польщі не може домовитися щодо створення сервісного центру для ремонту бойових танків Leopard, які були передані Україні.

Про це BBC повідомило з посиланням на Spiegel, пише ЛБ.

Наприкінці травня у Польщі мав відкритися ремонтний центр, проте сторони досі не змогли дійти згоди, інформують джерела в оборонній сфері.

Видання нагадує, що міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус оголосив про плани відкрити завод ще у квітні, оцінивши приблизні витрати на проєкт у 150 мільйонів євро.

“За два місяці після зустрічі в Рамштайні оптимізм згас – і не тільки у міністра. За словами інсайдерів оборонної промисловості, німецько-польський танковий проект досі не досяг жодного прогресу. Натомість Берлін і Варшава ведуть непримиренні суперечки щодо деталей структури спільного підприємства”, – пише Spiegel.

Відповідно до плану, два німецькі збройові концерни Rheinmetall і Krauss-Maffei Wegmann мали створити спільне підприємство, а польська державна збройова компанія PGZ – відкрити майстерню з ремонту танків на своїй території. Витрати на ремонт танків мав взяти на себе німецький уряд.

Однією із причин затримки джерела видання називають різні оцінки вартості ремонтних робіт. За їхніми даними, польська PGZ хотіла брати понад 100 тисяч євро за так звану первинну діагностику танків. У Німеччині за неї зазвичай беруть близько 12 тисяч євро. Крім того, PGZ нібито не хоче надавати жодної гарантії на ремонтні роботи.

Читайте: Швейцарія не дозволила продати Україні 96 танків Leopard© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube