30% молоді відчули негативний вплив пандемії COVID-19 на психічне здоров’я – дослідження


15:0128.06.2023

Пандемія COVID-19 мала непропорційно негативний вплив на дітей і підлітків з більш низького соціально-економічного становища, на тих, хто зіткнувся з тривалим закриттям шкіл і на тих, у кого не було необхідних структур підтримки, таких як сім’я та вчителі, згідно з новими даними, опублікованими у середу ЄРБ ВООЗ та у дослідженні “Поведінка дітей шкільного віку щодо здоров’я” (HBSC), пише УНН.

Цитата

«COVID-19 мав неоднаковий вплив на дітей і підлітків, особливо на тих із бідних сімей, чиї школи були закриті протягом тривалого періоду часу, і яким не вистачало підтримки як вдома, так і в школі», – сказав регіональний директор ВООЗ у Європі Ганс Клюге.

Деталі

Дані показують, що в середньому та за різними показниками школярки старшого віку зазнали на собі наслідків пандемії більше, ніж хлопчики молодшого віку, що вплинуло на їх психічне здоров’я. Ця невідповідність, як зазначають у ВОЗ, підкреслює необхідність цілеспрямованих втручань та систем підтримки для пом’якшення довгострокових наслідків для вразливих груп молоді.

«Наші нові дані показують, що школярки старшого віку зазнавали серйозніших негативних наслідків, особливо для їхнього психічного здоров’я. Це вимагає термінових дій, таких як покращення підтримки вдома, у школі, а також у їхній соціальній та позакласній діяльності», – додав д-р Клюге.

Підлітки з менш забезпечених сімей частіше повідомляли про негативний вплив пандемії на їхнє життя, навіть якщо вони отримували той самий рівень соціальної підтримки, що й їхні забезпеченіші однолітки. Це підкреслює нагальну необхідність додаткової підтримки вразливих верств населення, зазначили у європейському бюро ВООЗ.

У звіті, присвяченому психічному здоров’ю, ідеться, наприклад, що 30% молодих людей повідомляють про негативний вплив на їхнє психічне здоров’я, а 16% підлітків повідомляють про низьку задоволеність життям, причому більшою мірою страждають дівчатка. Частка низької задоволеності життям збільшувалася з віком обох статей, при цьому гендерна різниця приблизно подвоювалася у віці 13 і 15 років.

Підлітки, які повідомляли про негативний вплив на їхню успішність у школі та відносини з сім’єю та друзями, з більшою ймовірністю відчували погане психічне здоров’я та благополуччя, включаючи низьку задоволеність життям та вищий рівень скарг на психологічне та фізичне здоров’я.

Читайте: Палата представників США підтримує розкриття розвідданих про походження коронавірусу© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube