Державна китайська компанія постачала порохом російський військовий завод, – NYT


22:4123.06.2023

Державна китайська компанія Poly Technologies постачала порохом російський військовий завод, повідомляє NYT, пише ЛБ.

Принаймні, двічі у 2022 році залізничні вагони з десятками тисяч кілограмів бездимного пороху, достатнього для виробництва щонайменше 80 мільйонів набоїв, перетинали китайсько-російський кордон у місті Забайкальськ. Місце призначення продукції – Барнаульський патронний завод.

До речі, щодо Poly Technologies Сполучені Штати раніше запровадили санкції за глобальний продаж ракетних технологій та надання підтримки Ірану.

Ці раніше не зареєстровані постачання порушують нові питання про роль Китаю в підтримці Росії. Офіційні особи США висловили стурбованість тим, що Китай може направити до Росії товари, які допоможуть у її воєнних діях. Хоча прямо американці не заявили, що Китай здійснював такі постачання.

Деякі експерти заявили, що постачання Poly Technologies на Барнаульський патронний завод на загальну суму близько 2 мільйонів доларів, згідно з митними даними, становили собою військову допомогу. Згідно з митними записами, Poly Technologies мала намір використовувати свої постачання як боєприпаси для російських автоматів Калашнікова і снайперських гвинтівок.

Poly Technologies є дочірньою компанією China Poly Group Corporation, яка належить уряду Китаю. У попередніх звітах The Wall Street Journal та CNN задокументовано постачання навігаційного обладнання та запчастин для вертольотів від Poly Technologies російським компаніям, які підтримує держава.

Барнаульський патронний завод, отримувач продукції, перебуває у приватній власності. Але звіти про російські закупівлі, надані The New York Times некомерційною організацією C4ADS, що базується у Вашингтоні, показують – за останнє десятиліття компанія мала безліч контрактів з підрозділами російського уряду та збройними силами, зокрема, з Міністерством оборони РФ.

Читайте: Китай назвав провокацією слова Байдена про те, що Сі Цзіньпін є диктатором© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube