Що робити у разі викиду радіації на ЗАЕС


09:2823.06.2023

Володимир Зеленський після доповіді розвідки та СБУ повідомив, що Росія готує терористичний акт з викидом радіації на Запорізькій АЕС.

Міністерство охорони здоров’я одразу відреагувало з проханням зберігати спокій. Адже це перше правило безпеки у будь-якій надзвичайній ситуації, йдеться у повідомленні.

У Державному науково-технічному центрі з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) заявляють, що сьогодні немає причин вживати таблетовані препарати йоду чи його розчини з метою профілактики. Це ж підтверджують в МОЗ.

“Безпідставне вживання пігулок Калію Йодиду загрожує вашому здоров’ю. Проковтування настоянки йоду, Бетадину або розчину Люголя можуть викликати серйозні опіки слизової та отруєння”, – йдеться у заяві ДНТЦ ЯРБ.

Йодопрофілактика має сенс лише тоді, коли є реальна загроза надходження радіоактивного йоду в організм. А його на ЗАЕС немає, стверджують експерти центру та додають: “При гіпотетичній аварії чи теракті на ЗАЕС викид радіоактивних речовин не міститиме ізотопів йоду. Саме тому, йодопрофілактика не потрібна”.

Рішення про вживання йоду приймає місцевий орган виконавчої влади на підставі прогнозу радіаційної обстановки та інформації від представників організації, що експлуатує АЕС, МОЗ та ДСНС. © Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube