Українцям у Польщі масово анулюють статус UKR


12:5722.06.2023

Офіс польського омбудсмена вдруге звернувся до уповноваженого уряду з питань біженців з України Павла Шефернакера через масові випадки, коли біженці втрачають статус UKR та привілеї, які він дає, виїжджаючи з країни на менше, ніж 30 днів. Про це повідомляє Кореспондент.

До Офісу омбудсмена надходили численні скарги від громадян України на безпідставну втрату статусу UKR. У них люди розповідали, що після перетину кордону поверталися до Польщі з України протягом 30 днів, але все одно втрачали право на безкоштовну медицину та соцвиплати.

Крім того, непоодинокими є випадки, коли статус UKR анулювали, незважаючи на те, що людина постійно перебувала в Польщі. Більшість громадян України дізнаються про втрату привілейованого статусу випадково, наприклад, коли ZUS припиняє виплату щомісячних допомог.

Перше звернення до уповноваженого уряду Польщі з питань біженців з України Павла Шефернакера в офісі омбудсмена направили ще в березні. Тоді в ньому вказали основні причини, чому біженці з України втрачають статус UKR.

Перша з них полягає в тому, що прикордонна служба реєструє дату виїзду громадян України з Польщі, а дату повернення – ні. Друга причина – це поновне надання статусу UKR, коли потрібно просто відновлювати наданий раніше. У результаті людина знову отримує статус UKR, але вже на дату подачі заяви, і в цьому випадку вона не отримує соцдопомог за період, коли статус UKR не діяв, хоч це і було помилково.

На своє березневе звернення офіс Уповноваженого з прав людини в Польщі так і не отримав відповіді, відтак підготував й направив повторне.

Уповноваженого уряду з питань біженців з України Павла Шефернакера ще раз просять розв’язувати проблему та пояснити, на яких підставах польський ZUS перестає виплачувати соцдопомоги біженцям з України, та які організації, крім Прикордонної служби, мають доступ до реєстру громадян України зі статусом UKR.

Читайте: У Польщі продовжили тимчасовий захист для українських біженців© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube