Оперативна пауза: в ISW кажуть, що українські війська, ймовірно, тимчасово призупиняють контрнаступ


07:3319.06.2023

Українські війська, можливо, тимчасово призупиняють контрнаступальні дії, щоб переглянути свою тактику для майбутніх операцій.

Про це заявив американський Інститут вивчення війни (ISW), передає «Радіо Свобода».

«Керівник розвідувального центру Сил оборони Естонії полковник Марґо Ґросберґ 16 червня заявив, що, за його оцінками, «протягом наступних семи днів ми не побачимо наступу». The Wall Street Journal 17 червня також повідомила, що українські сили «в основному призупинили свої наступи в останні дні», оскільки українське командування переглядає тактику. Ці повідомлення узгоджуються з нещодавніми спостереженнями ISW щодо масштабу локалізованих українських контратак на півдні та сході України», – йдеться в повідомленні.

В ISW зазначили, що раніше повідомляли про те, що Україна ще не залучила до контрнаступальних операцій більшість своїх наявних сил і ще не розгорнула основні зусилля.

«Оперативні паузи є звичайною рисою великих наступальних заходів, і ця пауза не означає завершення контрнаступу України», – заявили аналітики.

В ISW також повідомили, що українські війська 18 червня продовжували контрнаступальні дії щонайменше на чотирьох ділянках фронту і мали «обмежені територіальні здобутки».

«Геолокаційні кадри свідчать про те, що українські війська здійснили обмежене просування в межах 30 км на південь від Кремінної. Голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш повідомив, що українські сили за останні два тижні просунулися більш ніж на кілометр на північ від Авдіївки. Російські джерела стверджували, що українські війська проводили контрнаступальні операції на південь, південний захід і південний схід від Великої Новосілки на адміністративній межі між західною Донецькою та східною Запорізькою областями і здійснили деякі локальні наступи», – йдеться у звіті.

Аналітики також зауважили, що українські війська продовжували контрнаступальні операції на заході Запорізької області, а «геолокаційні кадри свідчать про те, що українські війська увійшли в західну частину П’ятихаток (41 км на південний схід від міста Запоріжжя), на південний захід від Оріхова».

Як повідомляло Інше ТВ, ЗСУ знищили гелікоптер Ка-52, 3 дрони “Shahed” та 7 розвідувальних БпЛА, 2 пункти управління, 4 ЗРК, 2 склади БП, – Генштаб© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube