Стало відомо, хто поїде навчатися на F-16


11:2312.06.2023

Україна у першій хвилі відправить на навчання управлінню винищувачами F-16 своїх найкращих пілотів, які пройшли жорсткий відбір. Про це розповів спікер Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат в інтерв’ю, пише Кореспондент.

Він повідомив, що список першої хвилі вже складений.

“Пілоти уже, як то кажуть, на низькому старті, перша хвиля відібрана – кращих пілотів, які є, які мають бойовий досвід, які мають сотні годин нальоту, які володіють англійською мовою, які мають більш-менш молодий вік, адже нам потрібні перспективні пілоти, щоб уже в подальшому вони стали наставниками і інструкторами для тих, хто поїде пізніше навчатись. Список оновлюється, адже інколи пілоти гинуть, але потрібно розуміти що першим поїдуть кращі з кращих”, – зазначив Ігнат.

Він також висловив впевненість, що українські пілоти приємно здивують західних військових та зможуть достатньо швидко опанувати F-16.

“Це такий оптимістичний сценарій, що зможуть це зробити за чотири місяці. Дехто з льотчиків каже: “Я вже за два місяці буду літати, за три”. Ну дуже хочуть. І наші партнери, які навчали наших фахівців на інші системи, на Patriot, IRIS-T, NASAMS, не були надто оптимістичного налаштовані стосовно навчання. Ну ті українці приїдуть, ну що вони там, ні мови не знають особливо, працюють на тих старих комплексах С-300, а у нас такі системи. Приїхали українці і, як завжди буває в Європі, здивували, зробили все для того, щоб зробити якомога швидше і раніше встановлених термінів, повернулись в Україну і вже навіть встигли “Кинджали” збити”, – сказав він.

Спікер Повітряних сил ЗСУ розповів, що перевагою F-16 є автоматизація багатьох процесів, що дозволяє пілоту сконцентрувати увагу на виконанні бойових завдань.

“Ручка управління льотчика посередині у наших, а там уже джойстик справа. Багато в чому система управління в F-16 автоматизована, льотчику не доводиться відволікатись на якісь процеси, які треба робити в Міг-29, де є 300 тумблерів кнопок, які треба контролювати постійно. Просто треба звикнути, перенавчитися”, – сказав він.

Ігнат зазначив, що головне – навчитися застосовувати весь спектр озброєння, яке має F-16.

Читайте: Наявність у нас великої кількості ракет “Грім 2” могла б завадити Росії почати війну, – Ігнат© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube