Як в рази збільшити урожай полуниці. Дачникам на замітку


21:0610.06.2023

Аби отримати щедрий урожай полуниці потрібно не лише вміти правильно її саджати, але й регулярно поливати та знати певні нюанси.

Про це повідомляє “Апостроф“.

Проблема низького врожаю може бути пов’язана з нестатком вологи для ягід. Це може статися через відбирання вологи бур’янами або пересушення ґрунту, а впоратися із задачею допоможе застосування мульчування – методу покриття пухким матеріалом ґрунту навколо кущів, що допомагає зберегти вологу.

Цей процес слід проводити після того, як ґрунт був добре розпушений і підживлений. Як мульчу можна використовувати скошену траву або солому, а також суміш пухкого торфу з перегноєм або компостом. При необхідності можна навіть використовувати плівку або картон, але важливо розібратися з основним принципом їх застосування.

Також важливо вміти правильно поливати полуницю, адже ця ягода любить воду, але якщо із цим переборщити, то рослина просто загниє. За нормальних умов, полив слід здійснювати раз на тиждень, а протягом періоду цвітіння та дозрівання ягід – один раз на 5 днів. Робити це потрібно, коли немає яскравого сонця, виливаючи на кожен кущ орієнтовно півтора літра води. Не варто забувати про полуницю і після збору урожаю, адже саме від цих дій залежатиме урожай на наступне літо.

Підживлення полуничних кущів має відбуватися принаймні тричі протягом сезону. Перше підживлення рекомендується проводити навесні з використанням азотних добрив, таких як сечовина або карбамід, або застосовуючи органічні добрива, наприклад, коров’як.

Друге підживлення слід провести під час періоду бутонізації, використовуючи комплексні добрива. Це можуть бути спеціальні добрива, які містять різноманітні макро- та мікроелементи, необхідні для розквітання та формування ягід.

Після цвітіння рекомендується здійснити третє підживлення за допомогою комплексних мінеральних добрив. Це сприятиме формуванню великих та соковитих ягід.

Окрім цього, потрібно регулярно прибирати вусики, адже на їх вирощення рослина витрачає енергію, а також прибирати листя, щоб відкрити доступ ягоді до сонця.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube