Орієнтовна сума збитків довкіллю через підрив росією Каховської ГЕС вже становить понад 55 млрд.грн. – Міндовкілля


13:5010.06.2023

Орієнтовна сума збитків довкіллю через підрив росією Каховської ГЕС вже становить понад 55 млрд.грн.

Такі орієнтовні підрахунки Міндовкілля оприлюднені на фейсбук-сторінці Міністерства, передає Інше ТВ.

“Україна продовжує втрачати воду. Станом на ранок 10 червня з Каховського водосховища витекло 62% його об’єму або 12,24 куб.км води. Рівень води у водосховищі вже 10,55 м. Продовжує знижуватися”, – повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Ситуація у нацпарках критична. Під загрозою зникнення 30% природно-заповідного фонду Херсонщини. Вода з Каховського водосховища зрівняла з водним дзеркалом нацпарк “Нижньодніпровський”. Продовжується обміління акваторії у нацпарках “Великий Луг” – на 4,2 метра та “Кам’янська Січ” – на 6 метрів. Окупованим росіянами Олешківським піскам загрожує підняття ґрунтових вод. Через підрив дамби Каховської ГЕС нині вже підтоплено близько 1200 гектарів території Кінбурнського півострова.

Екологічні інспектори, працівники нацпарків, водники та лісівники на місці екологічного лиха продовжують фіксувати докази злочинів окупантів.

Руслан Стрілець нагадав, що через вебресурс і мобільний додаток Міндовкілля ЕкоЗагроза https://ecozagroza.gov.ua/ можна повідомити про злочини проти довкілля. І тим самим допомогти Держекоінспекції у їх фіксуванні. Усі зібрані дані будуть використані для стягнення з рф всіх завданих Україні збитків.

Як повідомляло Інше ТВ, Затоплено Нацпарк “Нижньодніпровський”, є ризик  обміління угідь “Архіпелаг Великі й Малі Кучугури”© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube