У Києво-Печерській лаврі вперше помоляться за упокій Івана Мазепи


09:5810.06.2023

11 червня 2023 року в день Всіх святих у Всіхсвятській церкві Києво-Печерської лаври, яка була збудована коштом Івана Мазепи, відбудеться богослужіння з нагоди 325-річчя освячення храму.

Про це повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики України, передає Інше ТВ.

«У цей день вперше в історії Києво-Печерської лаври буде відправлено панахиду за її побожним меценатом і ктитором — гетьманом Іваном Мазепою, якого за небажання коритися Московії ще за життя було піддано анафемі російською імперською церквою.

Ця подія стане початком відродження в українській Лаврі традиції вшанування видатних постатей національної історії та культури. А в лаврських храмах лунатиме молитва Богові за Україну, за захисників та захисниць нашої країни та нашого народу», – підкреслюється в повідомленні МКІП.

У межах заходу за ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики України та за підтримки Офісу ЮНЕСКО в Україні буде оголошено про старт реставраційних робіт у церкві Всіх святих, а також презентовано новий проєкт — Музейний центр «Гетьман Іван Мазепа та його доба».

Як повідомляло Інше ТВ, у Народному ТОПі найвидатніших українців усіх часів Іван Мазепа увійшов до першої десятки.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube