Екоактивісти прокинулись: «Росія має відповісти за свої злочини», – Ґрета Тунберґ


06:2409.06.2023

Президент України Володимир Зеленський звернувся до понад 30 світових екоактивістів, лідерів думок та міжнародних експертів щодо наслідків руйнування дамби Каховської ГЕС.

Як повідомляє офіс глави держави, серед учасників зустрічі, яка відбувалася по відеозвʼязку, була шведська екоактивістка Ґрета Тунберґ, а також віцеспікерка Європейського парламенту Гайді Хаутала, експрезидентка Ірландії Мері Робінсон, а також активісти та журналісти, що висвітлюють екологічну тематику.

За словами Зеленського, в Україні буде створено спеціальну експертну групу, яка займеться питаннями притягнення Росії до відповідальності за злочини екоциду на українській території.

Український президент відзначив, що «у понад 30 населених пунктах життя зламане». «Для сотень, тисяч людей у багатьох містах і селах значно ускладнено підхід, доступ до питної води через знищення дамби, затоплено сховища палива, склади з хімікатами, склади з добривами, могильники тварин», – наголосив Зеленський.

Ґрета Тунберґ уже відреагувала на отриману інформацію. У твітері вона написала, що «Росія має відповісти за свої злочини».

«Цей екоцид як продовження неспровокованого повномасштабного вторгнення Росії в Україну є ще одним звірством», – вважає екоактивістка.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube