В тюрмі США помер найвідоміший радянський шпигун (ФОТО)


11:3306.06.2023

Колишній агент ФБР, засуджений за шпигунство на користь РФ, Роберт Ханссен знайдений мертвим у своїй тюремній камері в США у понеділок, 5 червня.

Про це повідомляє Reuters.

79-річний Ханссен був засуджений у 2002 році до довічного ув’язнення після того, як визнав себе винним у шпигунстві на користь Радянського Союзу, а потім Росії протягом понад 20 років.

В тюрмі США помер найвідоміший радянський шпигун (ФОТО) 1

Співробітники в’язниці знайшли Ханссена непритомним. Спроби лікарів врятувати засудженого виявилися невдалими. Причина смерті не вказана.

Ханссен приєднався до ФБР у 1976 році і почав продавати секретну інформацію Радянському Союзу в 1985 році, згідно з інформацією на сайті Федерального бюро розслідувань.

До арешту в 2001 році він отримав понад 1,4 мільйона доларів готівкою, банківськими переказами і діамантами в обмін на компрометацію низки джерел, методів розвідки і секретних американських документів.

Слідчі ФБР роками працювали над тим, щоб виявити шпигуна у своїх лавах. За даними Федерального бюро розслідувань, протягом кількох тижнів, що передували його арешту в лютому 2001 року, близько 300 співробітників працювали над розслідуванням і стежили за Ханссеном.

Хансена взяли під варту після того, як спіймали під час передачі секретних матеріалів у парку в передмісті Вірджинії. Він відбував довічне ув’язнення у колонії суворого режиму в Колорадо.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube