Найбільше ВПО – у східних областях: дослідження Руху ЧЕСНО (ІНФОГРАФІКА)


12:4126.05.2023

Наразі в Україні офіційно зареєстровано 4,8 млн внутрішньо переміщених осіб. Втричі більше, аніж до початку повномасштабного вторгнення.

Це дані Реєстру ВПО, який проаналізував Рух ЧЕСНО.

Така ж ситуація була і до початку повномасштабного вторгнення. Тоді переселенці також обирали для життя райони поруч з частково окупованими Луганською та Донецькою областями. 

“Працювати з ВПО необхідно комплексно, адже їх інтеграція у життя громад вкрай важлива не лише з економічної точки зору, а й з політичної. Після перемоги вони матимуть значний вплив на формування місцевої та центральної влади. Зважаючи на багаторічний досвід держави у питаннях інтеграції ВПО важливо повертатись до успішних практик, а також працювати над новими підходами”, – зазначає координаторка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

Лідерами за кількістю ВПО є Донецька, Харківська та Дніпропетровська області. У кожній з областей у статусі переселенця проживає близько півмільйона осіб. 

Найбільше ВПО - у східних областях: дослідження Руху ЧЕСНО (ІНФОГРАФІКА) 1
Найбільше ВПО - у східних областях: дослідження Руху ЧЕСНО (ІНФОГРАФІКА) 5

Попри те, що регіони сходу країни залишаються лідерами прийому ВПО, за останній рік кількість ВПО у західних областях значно підвищилась. Тому значним викликом для місцевих громад стала швидка адаптація та перелаштування роботи для підтримки значної кількості переселенців у стислі строки. 

Найбільше ВПО - у східних областях: дослідження Руху ЧЕСНО (ІНФОГРАФІКА) 3
Найбільше ВПО - у східних областях: дослідження Руху ЧЕСНО (ІНФОГРАФІКА) 6

Як повідомляло Інше ТВ, Вознесенськ на Миколаївщині отримав 10 модульних будинків для ВПО (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube