Британія визнала Голодомор геноцидом українців


06:3526.05.2023

Парламент Великої Британії ухвалив резолюцію про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. У четвер, 25 травня, відповідне рішення одноголосно було ухвалено Палатою громад.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на ВВС.

Відповідну резолюцію в Палаті громад представляла депутат Консервативної партії Полін Летхем. Вона нагадала, що голод в Україні на початку 1930-х років був штучним. Він був спричинений примусовим відбиранням урожаїв в українських селян.

Окрім цього вона провела паралелі з сьогоденною ситуацією в Україні – коли Росія викрадає українське зерно на окупованих українських територіях.

“Саме тому ми повинні запевнити українську владу та міжнародний правопорядок, що Велика Британія – принаймні британський парламент – не ігноруватиме воєнні злочини й злочини проти людяності”, – заявила Летхем.

Зауважимо, що британські депутати підтримали необхідність визнання Голодомору геноцидом. Вони вважають це виявом солідарності з українським народом і сигналом, що голод не можна використовувати як засіб ведення війни.

Читайте: Словенія визнала Голодомор геноцидом© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube