Науковці бояться, що війна знищить червонокнижних тварин. Деяких бачать наші бійці – в окопах (ВІДЕО)


06:3524.05.2023

Рідкісні види тварин і рослин в Україні гинуть як від прямого впливу війни, зокрема від вибухів та отруєнь, так і через знищення їхнього середовища існування. Один із видів тварин, занесених до Червоної книги, – перегузня – може бути втрачений назавжди.

Про це в інтервʼю Голосу Америки повідомив Богдан Вихор, виконавчий директор Всесвітнього фонду природи WWF-Україна.

“Є така тварина – перегузня, яка жила в степах на південному сході України, більшість цих територій перетворилися на арену бойових дій. Тож середовище існування цього виду знищене взагалі. І чи залишилися в Україні перегузні, які були включені до Червоної книги України, ми не знаємо. Можливо, цей вид втрачений назавжди”, – розповів Вихор.

За його словами, також були випадки, коли на мінах чи розтяжках в Україні підривалися рідкісні європейські зубри. “Це трапилося на території Київщини. Внаслідок того, що тварина стала на розтяжку або міну, вона була просто фізично знищена. Я хочу зазначити, що зубр європейський – це рідкісний вид тварин, занесений до Червоної книги України, і таких тварин залишилося в Україні близько 350 особин. Скільки з них стануть ще жертвами війни – невідомо”, – зазначив виконавчий директор WWF-Україна.

Він зауважив, що оцінити стан багатьох видів тварин в Україні зараз неможливо через продовження бойових дій.

Також, за даними WWF-Україна, вій бойових дій постраждали більш ніж 20% лісів України, тобто понад 1 млн га лісу. “Частина цих лісів замінована, частина лісів знищена фізично внаслідок військових дій і розриву снарядів, а частина лісів просто згоріла внаслідок пожеж”, – розповів виконавчий директор WWF-Україна.

Богдан Вихор навів приклад природно-заповідного об’єкта на сході України, Національного природного парку “Святі Гори”, на території якого внаслідок війни був знищений древній ліс.

“Це унікальний природно-заповідний об’єкт, розташований фактично на території Донеччини, і внаслідок військових дій ця унікальна територія зі старовіковими лісами, дубами, які мали понад 300 років, був знищений назавжди. Чи вдасться нам відновити ці дуби – питання надзвичайно складне, оскільки вони почали рости близько 300 років тому, коли клімат і умови, в яких створювалася ця екосистема, були кардинально іншими. Зараз у зв’язку з глобальним потеплінням на даній території спостерігаються зовсім інші умови”.

Але є й інша інформація, вона не заспокійлива, але обнадійлива. Так, в кінці квітня Інформатор повідомляв про те, що рідкісне звірятко стрибнуло в окоп до наших бійців, і це була саме перегузня.

Зустріти в Україні перегузню звичайну (її ще називають малою росомахою) майже неможливо – до війни їх налічували лише 100 осіб, бо живуть ці плямисті куниці переважно у Монголії та Китаї. Але надзвичайно рідкісне “червонокнижне” звірятко прийшло само у гості до українських воїнів. Воно застрибнуло в окоп і не могло звідти вилізти, пише видання. 

На відео можна побачити, що напрочуд мила тваринка не вельми приязна до людей.

@tania7g7 #червонакнига #ЗСУ #війнавукраїні #війна #тхір #перегузня #тварина ♬ оригінальний звук – Tetiana

Мабуть, вона вперше бачить їх і тому не знає, чого очікувати. Військові намагаються дістати перегузню, проте вона захищається: шипить і робить стійку, щоб напасти. Врешті наші хлопці знаходять вихід. Вони кладуть в окоп бронежилет і по ньому звірятко, мов по східцях, вилазить нагору. І швидко зникає у лісі. © Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube