В Росії вимагають від Польщі компенсації за “відбудову”


20:1221.05.2023

Очільник Держдуми РФ Вʼячеслав Володін звинуватив Польщу у “зраді” історичній памʼяті та заявив, що вона повинна відшкодувати Росії 750 млрд доларів за “звільнення від нацистів” та відбудову після Другої світової війни, пише Кореспондент.

“Польща зрадила історичну пам’ять. Забула, що її звільнення фашистських загарбників вдалося радянському народу дорогою ціною. Польща існує як держава лише завдяки нашій країні”, — написав Володін.

Володін зазначив, що “третина нинішніх польських територій — райони з розвиненою інфраструктурою, промисловими підприємствами, а також багаті на природні ресурси — увійшли до її складу після Другої світової війни лише завдяки Росії”.

“У повоєнний час радянський народ, відриваючи від себе, витратив на відновлення та розвиток Польщі за сьогоднішніми оцінками понад 750 млрд доларів (збудовано понад 800 об’єктів промисловості, енергетики, транспорту)”, — стверджує він.

Володін наголосив, що Польща начебто “поводиться по-хамськи”, коли зносить памʼятники радянському солдатові, закриває російські школи та “краде власність РФ”.

“Відмовившись від загальної історії, Польща повинна повернути придбані за підсумками Другої світової війни території та відшкодувати нашій країні кошти, витрачені на неї у військові та повоєнні роки”, — додав кремлівський політик.

Володін заначив, що “правильно” буде заборонити проїзд польських фур по території РФ та навіть порахував, що поляки на цьому “можуть втратити близько 8,5 млрд євро”.

Читайте: У Польщі заявили, що Зеленський має вибачитись за Волинь© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube