Найстаріша 1100-річна Біблія на івриті була продана за 38 млн доларів та відправилася до Ізраїлю


12:1018.05.2023

Один з найстаріших у світі збережених біблійних манускриптів буде розміщений у Музеї єврейського народу в ізраїльському Тель-Авіві. В середу Біблію продали в Нью-Йорку за 38 мільйонів доларів. Про це пише Aljazeera, передає УНН.

Одна з найстаріших Біблій світу на івриті має назву “Кодекс Сассуна”. Це рукописний пергаментний том в шкіряній палітурці, що містить майже повний опис Біблії на івриті. Рукопис придбав Альфред Мозес, колишній посол Сполучених Штатів Америки в Румунії.

Мозес придбав стародавній текст від імені американських друзів АНУ – Музею єврейського народу в Тель-Авіві. Колекцію саме цього музею і поповнить Кодекс Сассуна, про це повідомив аукціонний дім Sotheby’s. Раніше, у березні, рукопис був виставлений в Музеї АНУ в рамках світового турне, що передувало аукціону.

Спеціаліст з юдаїки Sotheby’s Шерон Ліберман Мінц сказала, що ціна в 38 мільйонів доларів, яка включає і комісійні аукціонного дому, “відображає глибоку силу, вплив і значення єврейської Біблії”. До речі, це одна з найвищих цін для рукопису, проданого на цьому аукціоні.

Наприклад, у 2021 році рідкісний примірник Конституції США продали за 43 мільйони доларів. А у 1994 році “Лестерський кодекс” Леонардо да Вінчі придбали за 60 мільйонів доларів (у перерахунку на сучасний еквівалент).

Читайте: Начальник Миколаївської ОВА виставив на аукціон пачку «Артемсолі», випущену 24 лютого 2022 року (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube