Біля узбережжя Ізраїлю знайшли уламки корабля з найдавнішим у світі вантажем (ФОТО, ВІДЕО)


16:4617.05.2023

У Середземному морі біля узбережжя Ізраїлю знайшли залишки римського корабля та найдавнішого вантажу. За попередніми оцінками, судно затонуло 1800 років тому.

Про це повідомляє видання Аncient-origins.net і Апостроф.

Ізраїльське управління старожитностей (IAA) під час підводного пошуку виявило величезну колекцію 1800-річних мармурових кам’яних колон, які, очевидно, перевозили на вантажному кораблі римської доби, перш ніж розбити під час шторму.

“Ми давно знали про існування цього вантажу, який зазнав корабельної аварії. Але ми не знали його точного місцезнаходження, оскільки він був покритий піском, і тому ми не могли його дослідити”, – розповів директор підводної археології Управління старожитностей Ізраїлю Кобі Шарвіт у Facebook.

Про знахідку повідомив громадянин, плавець Гідеон Гарріс, який випадково натрапив на рештки корабля. Він побачив мармурові колони, які зараз є найстарішим затонулим морським вантажем, коли-небудь знайденим у Східному Середземномор’ї. Дізнавшись про місцезнаходження корабля, IAA розпочало попередні археологічні дослідження, прокладаючи шлях для широких і ретельних досліджень. Там вважають, що їх розкрили нещодавні шторми.

Біля узбережжя Ізраїлю знайшли уламки корабля з найдавнішим у світі вантажем (ФОТО, ВІДЕО) 1
Біля узбережжя Ізраїлю знайшли уламки корабля з найдавнішим у світі вантажем (ФОТО, ВІДЕО) 5
Біля узбережжя Ізраїлю знайшли уламки корабля з найдавнішим у світі вантажем (ФОТО, ВІДЕО) 3
Біля узбережжя Ізраїлю знайшли уламки корабля з найдавнішим у світі вантажем (ФОТО, ВІДЕО) 6

Підводні археологи змогли детально дослідити та сфотографувати мармурові артефакти, оскільки вони знаходяться в мілководних морях, ідеальних для легкого занурення. Вони могли побачити, що мармурові колони були зроблені в коринфському стилі, вперше створеному в стародавній Греції, але пізніше імпортованому архітекторами римського світу.

Зазначається, що визнані як особливо цінна класична архітектурна особливість, коринфські колони були виготовлені з найдорогоціннішого мармуру та були зарезервовані для важливих і дорогих будівельних проєктів.

“Ці прекрасні вироби характерні для великих, величних громадських будівель. Навіть у римській Кесарії такі архітектурні елементи робили з місцевого каменю, покритого білою штукатуркою, щоб виглядати як мармур. Тут ми говоримо про справжній мармур”, – сказав Шарвіт.

Вчені вважають, що мармурові колони були доставлені з району Егейського моря, ймовірно, з земель сучасної Греції чи Туреччини. Корабель, який перевозив їх, прямував до активного портового міста Східного Середземномор’я, можливо, до Гази чи Ашкелону в стародавньому Ізраїлі, або навіть до Олександрії в Єгипті. Але приречений римський корабель потрапив у жахливу зливу, не встигнувши завершити свою подорож.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube