Росіяни вже хочуть закінчення війни. Але не тому, що вони прозріли


09:2817.05.2023

У російського суспільства з’явився запит на часові рамки щодо закінчення “спеціальної військової операції” в Україні.

Про це повідомив доктор соціологічних наук, керівник аналітичного центру Інститут конфліктології та аналізу Росії Олександр Шульга під час круглого столу в Military Media Center.

У російського суспільства з’явився запит на часові рамки закінчення розв’язаної Путіним війни проти України. Про це свідчать соціологічні дослідження, проведені аналітичним центром «Інститут конфліктології та аналізу Росії», повідомив його директор, доктор соціологічних наук Олександр Шульга під час круглого столу «Рашизм. Зрозуміти, щоб перемогти», що відбувся у Military Media Center.

Росіяни вже хочуть закінчення війни. Але не тому, що вони прозріли 1
Росіяни вже хочуть закінчення війни. Але не тому, що вони прозріли 3

Кількість громадян РФ, які вважають, що «СВО» має завершитися не пізніше ніж через пів року, нині становить 41%, це на 10% більше, ніж у грудні-2022. Ще відчутніше зменшилася кількість прихильників безстрокової війни, до «досягнення всіх цілей СВО», – з 48% у грудні-2022 до лише 13% у квітні 2023 року.

До речі, майже половина опитаних росіян схильні думати, що тією чи іншою мірою цілі т. зв. СВО досягнуті: близько 4% певні, що цих таємничих цілей досягнуто повністю, 46% – що досягнуто частково.

Також у РФ значно поменшало тих, хто досі вважав українців і росіян одним народом, констатував Олександр Шульга.

Так, у грудні минулого року 62% опитаних мешканців РФ вважали українців і росіян єдиним народом, у квітні ж 2023 року цю тезу підтримують майже наполовину менше респондентів – 39%.

Утім, не варто тішитися надіями на певні зсуви у свідомості людей, котрі одвіку живуть у тоталітарній атмосфері країни-агресора. Соціологічні дослідження підтверджують факт розірваності свідомості росіян, каже Олександр Шульга.

«Факту агресії щодо України у свідомості росіян не існує, тому що, на думку росіян, немає суверенної держави, на яку вони напали, адже громадяни РФ вважають, що під час т.зв. СВО їхні військові або рятують українців, або воюють з нацистами, яких треба знищити чи асимілювати», — пояснює дослідник.

У цілому росіяни намагаються представити себе непричетними до війни в Україні. Війна для росіян, за словами Олександра Шульги, «наче природна катастрофа, наче ковід, форс-мажор, на який вони не можуть вплинути». Вони переймаються не жахами, які несе війна, її несправедливістю та антилюдською сутністю, а лише тим, буде конкретний респондент мобілізований до війська чи ні. Відбувається рутинізація війни, наголошує соіолог:

«Якщо минулого року 50% респондентів говорили, що актуальною проблемою для них є т. зв. СВО, то зараз це питання вирівнялося за пріоритетністю з економічними проблемами. У квітні 2023 року 34% опитаних назвали низький рівень зарплат і пенсій першочерговою проблемою; у грудні 2022 року про це заявляли 25%».

Результати соціологічних досліджень, проведених Інститутом конфліктології та аналізу Росії, свідчать, що попри все рашисти навіть зараз морально готові до виправдання нової збройної агресії.

На питання «на яких умовах росіяни готові підтримати «СВО» проти Казахстану, Польщі, Грузії чи Балтії» абсолютна більшість опитаних каже, що підтримають за будь-яких підстав: чи ці країни «нападуть на Росію», чи притіснятимуть російськомовних. Тобто респонденти використовують всі ті самі аргументи, які лунали в РФ перед вторгненням в Україну. І лише 15% відповіли: за жодних умов», — зазначив Олександр Шульга.

Дослідження проводили шляхом телефонного опитування у різних регіонах РФ.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube