Немає сенсу обговорювати членство України у НАТО без її перемоги у війні як суверенної нації, − Столтенберг


18:2115.05.2023

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг очікує, що Альянс погодить “багаторічну програму” допомоги Україні в її прагненні приєднатися до організації.

Про це він заявив на Демократичному саміті в Копенгагені, пише ЛБ.

Водночас Генсек підкреслив, що немає сенсу обговорювати “коли і як Україна може стати членом альянсу”, якщо вона не переможе у війні “як суверенна незалежна нація Європи”.

“Союзники по НАТО під час зустрічі у липні, глави держав і урядів надішлють дуже чіткий меседж про підтримку України, і це буде проявлятися різними способами”, − додав Столтенберг.

Він очікує, що Альянс погодить багаторічну програму для України, яка передбачатиме перехід України від стандартів, доктрин і обладнання радянських часів до стандартних доктрин і обладнання НАТО, а також допоможе Києву стати повністю сумісними з блоком.

“І, звичайно, це також допомагає їм рухатися до членства в НАТО”, − підкреслив Столтенберг.

“Коли справа доходить до членства. Я очікую, що союзники по НАТО скажуть, що Україна стане членом альянсу. Про це було сказано кілька разів. Україна має право обирати свій шлях. Не Москва вирішує, що може зробити Україна, а Україна. І саме союзники по НАТО вирішують питання про членство… і, звісно, двері НАТО залишаються відкритими”, − додав Генсек.

За його словами, всі союзники погодяться, що найнагальніше завдання зараз − забезпечити перемогу України і те, що президент Путін не виграє цієї війни.

“Тому що лише у тому разі, якщо Україна переможе як суверенна незалежна нація в Європі, є сенс обговорювати, коли і як Україна може стати членом альянсу”, − підсумував Столтенберг.

Читайте: А тепер офіційно. Німеччина підтримала вступ України до НАТО. Спільна декларація Зеленського та Шольца © Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube