У Латвії хочуть харчувати школярів і вихованців дитсадків тільки за рахунок держбюджету і тільки місцевими продуктами


14:1914.05.2023

Міністерство землеробства Латвії планує запустити нову модель харчування в дитячих садках і школах, засновану на місцевих продуктах і фінансовану виключно державою.

Про це пише Delfi, передає Інше ТВ.

Як зазначається, держбюджету такий план може коштувати більш ніж один мільярд євро щорічно. Натомість для місцевих виробників така система зможе стати додатковим економічним стимулом. Передбачається, що батькам платити за харчування у дитсадках та школах більше не доведеться.

У планах міністерства запустити нову модель у найближчі роки.

Як зазначив глава Мінземлеробства Латвії Дідзіс Шмітс, приблизно така модель вже працює в одній із сігулдських шкіл. Голова Сигулдської крайової думи Ліга Саусіня вже назвала цей досвід успішним.

“У нас у краї є біологічне селянське господарство. Вони закуповують місцеві біологічні продукти з регіону і постачають їх фірмам, які організують харчування. Тобто цим фірмам самим не потрібно шукати, де взяти продукт. Протягом двох років так звані зелені закупівлі у нас пройдуть у всіх школах краю”, – вказала Саусіня.

Втім, щоб повністю нагодувати сигулдських дитсадківців та частково школярів, самоврядування витрачає понад півтора мільйони євро на рік. Щоб школярі були ситі і здорові по всій країні, потрібно буде більше одного мільярда. Дідзіс Шмітс, однак, вважає це не видатками, а інвестицією.

“Це інвестиції в освіту, здоров’я та в економіку. Цей більш ніж мільярд діти і так проїдають щороку. Питання – яку їжу вони їдять? Здорову? Місцеву? Чи ці гроші просто йдуть за кордон?”, – риторично запитав міністр.

Щоб запустити процес переходу на місцеві продукти, керівництво Мінземлеробства має намір незабаром відвідати Фінляндію, де, за словами Шмітса, така система почала працювати ще до Другої світової війни та успішно існує досі. Пізніше ініціатива обговорюватиметься з партнерами з коаліції.

Як повідомляло Інше ТВ, В Бучі завдяки меценату Говарду Баффету почали будувати першу в Україні фабрику-кухню для шкіл (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube