Шмигаль і Зеленська прибули в Британію на коронацію. Але спочатку – до наших військових (ФОТО)


08:3106.05.2023

Вчора, 5 травня, перша леді України Олена Зеленська та Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у межах візиту до Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії з нагоди коронації Короля Чарльза ІІІ відвідали українських військових, які проходять навчання в цій країні.

На полігоні першу леді та Прем’єр-міністра України зустрів Міністр оборони Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Бен Воллес.

Гості ознайомилися з перебігом підготовки українських військових. У межах курсу військовослужбовці проходять, зокрема, навчання з тактичної медицини та інженерної підтримки, тактики, вогневої підготовки.

«Нашим захисникам потрібен весь можливий світовий досвід, бо кожне додаткове знання, кожна навичка – це їхнє збережене життя та здоров’я. А отже, наша перемога», – перша леді України Олена Зеленська.

Денис Шмигаль і Бен Воллес скоординували кроки, необхідні подальшого зміцнення обороноздатності України.

Шмигаль і Зеленська прибули в Британію на коронацію. Але спочатку - до наших військових (ФОТО) 1
Шмигаль і Зеленська прибули в Британію на коронацію. Але спочатку - до наших військових (ФОТО) 11
Шмигаль і Зеленська прибули в Британію на коронацію. Але спочатку - до наших військових (ФОТО) 3
Шмигаль і Зеленська прибули в Британію на коронацію. Але спочатку - до наших військових (ФОТО) 12
Шмигаль і Зеленська прибули в Британію на коронацію. Але спочатку - до наших військових (ФОТО) 5
Шмигаль і Зеленська прибули в Британію на коронацію. Але спочатку - до наших військових (ФОТО) 13
Шмигаль і Зеленська прибули в Британію на коронацію. Але спочатку - до наших військових (ФОТО) 7
Шмигаль і Зеленська прибули в Британію на коронацію. Але спочатку - до наших військових (ФОТО) 14
Шмигаль і Зеленська прибули в Британію на коронацію. Але спочатку - до наших військових (ФОТО) 9
Шмигаль і Зеленська прибули в Британію на коронацію. Але спочатку - до наших військових (ФОТО) 15

«Систематично рухаємося в цьому напрямку. Українська армія опановує стандарти НАТО на практиці. На полі тренувань від досвідчених наставників та на полі бою під час боротьби з ворогом. Дякуємо Великій Британії за започаткування операції ІНТЕРФЛЕКС з навчання українських військових за участі дев’яти країн-партнерів. Дякуємо нашим захисникам за службу державі.», – наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та побажав витримки, сили духу та волі до боротьби задля перемоги України.

Перша група українських захисників та захисниць прибула до Великої Британії 27 червня 2022 року в межах започаткованої Сполученим Королівством операції INTERFLEX.

Операція «ІНТЕРФЛЕКС» — це навчальна програма, яка призначена для новобранців-добровольців із невеликим або без попереднього військового досвіду, які приєдналися до Збройних Сил України, щоб навчити їх навичкам, потрібним для виживання та ефективності в бойових діях на передовій, щоб вони могли захищати Україну від російської агресії.

У реалізації багатонаціональної навчальної операції «ІНТЕРФЛЕКС» у 2023 році за участі найкращих інструкторів Збройних Сил Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії, Австралійського Союзу, Королівства Данії, Канади, Литовської Республіки, Королівства Нідерландів, Нової Зеландії, Королівства Норвегії, Фінляндії, Королівства Швеції та України заплановано підготувати близько 20 тисяч українських військовослужбовців та військовослужбовець Збройних Сил України. Тренування проводиться на об’єктах навчально-матеріальної бази Міністерства оборони Великої Британії на північному заході, південному заході та південному сході Сполученого Королівства. Кожний навчальний курс триває п’ять тижнів і проводиться під загальним керівництвом 11-ї Бригади сприяння силам безпеки Сухопутних військ ЗС Великої Британії. Підготовка дасть новобранцям з невеликим військовим досвідом або без нього навички для ефективного ведення бойових дій на передовій. Базуючись на курсі, що проводиться для резервістів Сухопутних військ Збройних Сил Великої Британії та практичному бойовому досвіді Збройних Сил України, військовослужбовці Збройних Сил України проходитимуть навчальні модулі: обізнаність про Міжнародне Гуманітарне Право (право збройних конфліктів); правила поводження зі зброєю; тактичні дії в обороні та наступі; вогнева підготовка; патрулювання; медична підготовка (перша допомога на полі бою); інженерна підготовка та мінна безпека; психологічна підготовка (подолання військовослужбовцями спеціальної смуги перешкод із застосуванням засобів імітації бою); захист сил при розгортанні; обізнаність про кібербезпеку; системи зв’язку; ведення бойових дій в урбанізованій та лісистій місцевості; орієнтування на місцевості.Уряд Сполученого Королівства оперативно закупив автоматичну зброю АК для програми навчання, таким чином українські воїни тренуються зі зброєю, яку вони використовуватимуть на передовій.

Окремо варто наголосити на тому, що Сполучене Королівство надало все необхідне екіпірування, зокрема одяг для дій в зимових умовах та спорядження для підтримки українських воїнів у їхньому навчанні та після повернення в Україну.

Багатонаціональна навчальна операція «ІНТЕРФЛЕКС» продовжує готувати професійних та навчених українських воїнів для боротьби за свободу України. Це є успішною демонстрацією незмінного лідерства Сполученого Королівства у військовій підтримці України.Багатонаціональна навчальна операція з базової загальновійськової підготовки «ІНТЕРФЛЕКС» була започаткована Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії у 2022 році і є частиною постійного зобов’язання Сполученого Королівства щодо підтримки України.

«Наші Збройні сили роблять усе можливе для розвитку бойової майстерності українців та українок. Оскільки у 2022 році майже 10 000 українських військовослужбовців проходили навчання у Великій Британії, я прагну, щоб наші Збройні сили разом із нашими союзниками принаймні подвоїли кількість підготовлених у 2023 році. Я хотів би подякувати Канаді, Данії та Фінляндії, Швеції, Норвегії, Новій Зеландії, Литві, Нідерландам та Австралії за їх внесок у навчання українців», – наголосив Міністр оборони Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії Бен Воллес.

Багатонаціональна навчальна операція «ІНТЕРФЛЕКС» з базової загальновійськової підготовки під керівництвом Великої Британії для військовослужбовців та військовослужбовиць Збройних Сил України є одним із яскравих та дієвих прикладів міжнародної підтримки України у протидії несправедливій, незаконній та агресивній війні росії проти України.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube