В ISW оцінили можливість РФ витримати затяжну війну


11:2228.04.2023

Затягування війни в Україні – не початкова мета Кремля. Це вимушений крок через провал так званого російського “бліцкригу”, а також через недостатню допомогу Заходу Україні. Про це заявили аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) у своєму звіті, пише Кореспондент.

Правлячий режим РФ не приховує намірів відновити сили і підготуватися до нового наступу для досягнення максимальних цілей, а не зупинятися через провал початкових планів.

“Здатність Кремля витримати затяжну війну в Україні не є чимось само собою зрозумілим – вона непропорційно залежить від того, чи отримає Росія час і простір для відновлення свого потенціалу. Здатність Росії відновити свій військовий потенціал в даний час обмежена”, – вважають спеціалісти.

У ISW зазначають, що успішні українські контрнаступи позбавлять Кремль перепочинку для поповнення своїх ресурсів. Зрештою, це дозволить українським силам вигнати окупантів. Однак нині Росія отримує час на перепочинок через недостатню допомогу Заходу Україні.

“США не можуть уникнути тривалої війни Росії в Україні, не допомагаючи Україні звільнити її територію… Це вже була довга війна з Росією частково тому, що Кремлю було дозволено зберегти свої незаконні завоювання в Україні в 2014 році”, – підкреслюють аналітики.

Через недостатню допомогу Заходу Україні після поразок під Харковом і Херсоном Росія змогла перейти в контрнаступи і заволодіти ініціативою в зимовій кампанії, вважають представники Інституту.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube