Папа Римський вперше в історії Католицької церкви дозволив жінкам голосувати на зустрічі єпископів


09:4727.04.2023

Папа Римський вперше дозволить жінкам голосувати на впливовій всесвітній зустрічі єпископів у жовтні – крок, який вітається як історичний.

Нові правила, оголошені в середу, нададуть право голосу п’ятьом сестрам-монахиням на Синоді, який є папським дорадчим органом.

Про це пише ВВС, передає Інше ТВ.

Раніше жінкам дозволялося бути присутніми на зборах лише як спостерігачам.

Чоловіки, як і раніше, матимуть більшість голосів на цьому впливовому зібранні.

Тим не менш, реформи розглядаються як значний зсув для Римо-Католицької Церкви, в якій століттями домінували чоловіки.

Базована в США Конференція жіночих свячень, яка виступає за жінок-священиків, назвала реформу “значною тріщиною у вітражній стелі”.

“Протягом багатьох років представники Ватикану і єпископи чинили опір, пересуваючи ворота з кожним синодом, щоб пояснити, чому жінкам не дозволяли голосувати, – написала група в Твіттері. – Негласною причиною завжди був сексизм. У найближчому майбутньому ми сподіваємося, що Синод продовжить розвиватися в повністю представницький орган народу Божого”.

Ще одним відходом від традиції Папа Франциск оголосив, що право голосу також буде поширене на 70 обраних некліричних членів релігійної спільноти, що дозволить Синоду перестати бути зібранням виключно церковної ієрархії.

Папа, який підтримував реформу, сказав, що він сподівається, що половину з них будуть жінки, а також було зроблено акцент на залученні молоді.

“Це важлива зміна, це не революція”, – сказав кардинал Жан-Клод Холлеріх, один з головних організаторів Синоду.

Крістофер Лемб, ватиканський кореспондент католицького інформаційного видання The Tablet, в інтерв’ю програмі BBC World Service Newshour назвав ці зміни “дуже важливими” і спробою Папи зробити рішення про майбутнє Церкви більш інклюзивними. Він додав, що реформи, які стосуються жінок, відображають “безпрецедентний” діалог щодо питання жіночого представництва, який відбувався протягом певного часу. Але пан Лемб передбачив, що Папа зіткнеться зі “значним опором” з боку деяких частин Церкви щодо цього останнього рішення.

Як повідомляло Інше ТВ, Папа Римський згадав про Україну та Росію на Великдень© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube