Чим “підгодувати” перці задля щедрого врожаю? Ловіть 3 рецепти


21:0225.04.2023

Розсада вже проситься на грядку, але ночі ще холодні, а для перцю це неприйнятно. Тож наберімося терпіння і чекаємо сталого тепла, бо буде шкода втратити розсаду, яку пестили й леліяли не один місяц.

В наш час, коли частина південних областей ще не деокупована, треба сподіватися на себе, бо ціни на овочі і фрукти будуть не просто кусоатися, вони обіцяють нас догризти. Тож, намагаємося використати кожний коаптик землі, придатний до вирощування їстівних рослин.

Перець – одна із обов’язкових культур на городі у тих, хто не боїться клопоту з ним. Але правильний догляд та добрива гарантують дачникам розкішний урожай. До того ж, підживлення для перців легко виготовити своїми руками.

Щоб перці росли здоровими та міцними, потрібно двічі внести саморобне добриво на основі крейди. Про це пише журнал “Вона”.

Ось 3 рецепти для підживлення перцю, які гарантують вам щедрий урожай.

Перець, як і інші городні культури, погано розвивається у кислій землі. За правилами ґрунт необхідно заздалегідь довести до стану, що підходить для рослин, внісши восени під перекопування гашене вапно або доломітове борошно. Однак у городників не завжди вистачає на це часу. В результаті перець гірше розвивається, слабо плодоносить. Допомогти в такій ситуації може звичайна крейда.

Користь крейдової підгодівлі для перців

Оптимальний рівень кислотності ґрунту для перців становить у середньому 6,5 pH. Допускається незначне відхилення показника у той та інший бік. Якщо pH дорівнюватиме 5 одиницям або менше, земля вважається кислою. У такому ґрунті ріст культутри пригнічений.

Виміряти рівень кислотності можна за допомогою лакмусового паперу. Сьогодні тестові смужки продаються у магазинах для садівників, садових центрах. Внесення крейди допомагає змінити pH в потрібну сторону.

Крім того, крейдяний порошок містить у складі кальцій. Цей елемент впливає на ріст перців на всіх етапах. За рахунок кальцію оновлюються клітини рослини та формуються плоди з м’ясистими товстими стінками. При нестачі кальцію на кінцях пагонів розвивається вершинна гниль.

3 види підживлення з крейдою

До складу підживлення для перцю може входити не тільки крейда. Для більшої ефективності до крейдового порошку додають додаткові компоненти.

Крейда та настій трави

Зелене добриво часто застосовується дачниками як джерело азоту. Якщо додати до настою скошеної трави крейду, вийде склад, багатий на азот і кальцій, який до того ж діятиме як м’який розкислювач.

Настій трави краще готувати з кропиви, але підійдуть інші бур’яни або скошена газонна трава. Склад не повинен бути надто концентрованим, тому перед застосуванням його розбавляють водою. Крейду додають наприкінці приготування підживлення.

Як приготувати підживлення:

 • Подрібнені бур’яни кидають у бочку, заповнюючи її наполовину.
 • Решту заповнюють водою, залишаючи трохи місця для бродіння.
 • Бочку закривають кришкою і чекають, коли склад перебродить. На це йде в середньому 10 днів.
 • Зелене добриво щодня перемішують.
 • Коли рідина посвітлішає, перестане міхуритися і неприємно пахнути, можна застосовувати її для підживлення, процідивши через сито або марлю.

Склад виходить концентрованим, тому потребує розведення. На 9 л води додають 1 л трав’яного концентрату та склянку подрібненої крейди (підійде будь-яка). Порції, що вийшла, вистачить для 10 перців. Підживлення повторюють 2-3 рази на початок цвітіння.

Крейда з сечовиною

Насичувати перці азотом може не тільки органіка. Якщо немає часу чи бажання готувати трав’яний настій, можна використовувати карбамід (сечовину). Це речовина натурального походження, що виділяється штучним шляхом. Добриво добре засвоюється перцем.

Після застосування сечовини кущі починають активно рости, їх стебла стають міцними, а листя – яскраво-зеленим. Карбамід сприяє підвищенню врожайності. Однак усе це справедливо лише у тому випадку, якщо дотримується дозування. Для приготування підгодівлі знадобляться:

 • 1 сірникова коробка сечовини (без гірки);
 • 1 склянка крейди;
 • 10 л води.

Усі компоненти ретельно перемішують. Вода для приготування підживлення має бути теплою. Приготований розчин виливається під корінь кожного куща у кількості 1 л. Перше підживлення проводять через 2 тижні після висадки розсади. Вдруге розчин на основі крейди та сечовини подають перед початком цвітіння. Наступні підживлення перцю повинні складатися з фосфорних та калійних добрив.

Крейда та курячий послід

Змішавши подрібнену крейду та курячий послід, можна отримати цінне органомінеральне добриво. До приготування такого розчину приступають заздалегідь. Курячий послід краще купувати у вигляді сухих гранул, таке добриво не має неприємного запаху. Оскільки підживлення азотним складом може закисляти ґрунт, до нього додають крейду.

Крім азоту, курячий послід містить чимало фосфору та калію. Таке підживлення корисне не тільки для рослин, але й для ґрунтової мікрофлори. Фахівці віддають перевагу курячому посліду а не гною, вважаючи його більш ефективним та безпечним добривом.

Як готувати:

 • Гранули замочують у воді на тиждень у співвідношенні 1:50.
 • 1 частину отриманого концентрату розбавляють 10 частинами води.
 • У розчин додають крейду (200 г на 10 л підживлення).

У ґрунт удобрення вносять після поливу або дощу, щоб не обпалити коріння. Застосовувати підживлення можна до моменту формування бутонів 1-2 рази.

Підживлення з крейдою зробить плоди ароматнішими та смачнішими. Щоб перець добре засвоював кальцій, йому потрібні регулярні поливи і мульчування, що запобігає перегріву коренів. Раз на 3-4 тижні мульчу оновлюють. Для хорошого врожаю кущі перцю потрібно формувати.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube