Війна жене тварин до людей. В Житомирі в парку оселився дикий кабан (ФОТО, ВІДЕО)


06:4521.04.2023

У Житомирі в Шодуарівську парку гуляє дикий кабан. Його у ловитимуть у клітку-пастку. Про це «Суспільному» розповів директор КП «Парк» Сергій Бондар.

«Зателефонував мій працівник-електрик, який проживає на набережній і відправив фотографії. На території парку з’явився дикий кабан. Він досить великий, візуально близько 150 кг, тварина агресивно не поводилася», – говорить Сергій Бондар.

Згодом тварину біля свого будинку помітила житомирянка Тетяна.

«Вчора ввечері йдемо цими сходами й у канаві щось луснуло. Я у бік, а метри два від мене щось риється. Я до нього кажу: а ти де взявся, красунчик? Спочатку зрозуміло, що подумала, чи швидко я бігаю. Сьогодні вранці виходжу, а він собі спокійно ходить. Він нікого не чіпає. Я рахую, що він напевно чийсь, тому що надто спокійний, а вепри – вони ж стадні», – розповідає Тетяна.

Житомир тероризує дикий кабан. Влада проводить спецоперацію (фото, відео) фото 1
Житомир тероризує дикий кабан. Влада проводить спецоперацію (фото, відео) фото 2

Де знаходиться дикий звір на території парку відслідковує охорона по камерах спостереження. Директор КП «Парк» говорить, що не варто наближатися близько до тварини, адже це може бути небезпечно.

«Якщо кабан реагує на вас спокійно, коли ви підходите до нього на відстань 10-15 метрів і нічого не відбувається – це не означає, що через хвилину він не може кинутися в бік людини і не нанести їй якесь ушкодження. Я дуже прошу всіх, не наближайтеся. Це дика тварина, вона все ж таки народилася і виросла в дикій природі», – зазначає Бондар.

Кандидат біологічних наук Іван Хомяк пояснює появу таких тварин у містах військовими діями.

“Оцінюючи завдані війною збитки на Київщині, ми постійно спостерігали за дуже високою синантропізацією диких кабанів. Вони не тільки заходять в зруйновані міста: Бучу, Ірпінь, Мощун. Мені доводилося зіштовхуватися один на один біля траси “Варшавка” з цілими сім’ями тварин, які дуже зближуються із людиною”, – каже Іван Хомяк.

Зазначимо також, що на військових Телеграм-каналах багато відео про те, як малі кабанчики прибиваються до наших воїнів, а дехто й лишається на довго, швидко засвоює команди і слухається своїх господарів.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube