Росіяни викреслили згадування Києва у параграфах про Київську Русь у нових російських підручниках з історії (ФОТО)


10:0620.04.2023

У новій редакції підручника «Навколишній світ» для четвертого класу видавництва «Просвещеніє» викреслили кілька згадувань про Київ у параграфах, що стосуються історії Київської Русі.

Про це пише видання «Медиазона», журналісти якого ознайомилось з кількома сторінками відредагованого підручника та порівняли їх із версією 2021 року, передає Інше ТВ.

Наприклад, якщо у старому виданні йшлося про те, що літопис «Повість минулих літ» написав чернець Києво-Печерського монастиря Нестор, то в новій версії Нестор названий просто ченцем, без уточнення місця, де він жив і працював.

Росіяни викреслили згадування Києва у параграфах про Київську Русь у нових російських підручниках з історії (ФОТО) 1
Росіяни викреслили згадування Києва у параграфах про Київську Русь у нових російських підручниках з історії (ФОТО) 7

Інша зміна: у старій версії йшлося про те, що князь Володимир хрестив увесь народ у Києві, у новій — «у столиці». Ще одне: було «Після смерті Олега у Києві став правити князь Ігор», а стало — «Після смерті Олега Руссю став правити князь Ігор».

Росіяни викреслили згадування Києва у параграфах про Київську Русь у нових російських підручниках з історії (ФОТО) 3
Росіяни викреслили згадування Києва у параграфах про Київську Русь у нових російських підручниках з історії (ФОТО) 8

Крім цього, у підручнику з Росії за шостий клас змінилася дата, яка вважається моментом заснування Русі як держави.

У редакції 2016 року йдеться: «882 рік, коли Олег об’єднав Новгород та Київ, багато істориків називають умовною датою утворення Давньоруської держави». У редакції 2023 року написано: «Поступово найбільшого значення набула династія князів, які зводили свій рід до Рюрика. З його покликанням 862 року у Новгород пов’язують утворення держави Русь».

Росіяни викреслили згадування Києва у параграфах про Київську Русь у нових російських підручниках з історії (ФОТО) 5
Росіяни викреслили згадування Києва у параграфах про Київську Русь у нових російських підручниках з історії (ФОТО) 9

Нова редакція підручника «Навколишній світ» поки що не надійшла у продаж — вона поки що тільки відправлена до друку. Крім нової редакції підручника, до випуску готуються методичні матеріали, у яких уточнюється роль Києва в історії Росії, – ці матеріали надійдуть до шкіл до кінця весни та будуть використовуватись у наступному навчальному році.

Додамо, що у квітні 2022 року керівництво «Просвєщєнія» виступило з негласним розпорядженням звести до мінімуму згадки України та Києва у російських шкільних підручниках. За словами редакторів, «вичищати» Україну з підручників почали ще після 2014 року, намагаючись згадувати якнайменше. Після 24 лютого, коли Росія здійснила повномасштабний напад на Україну, редакторам довелося відредагувати близько 15% текстів.

Окрім цього, Росія впровадила свої навчальні програми на окупованих територіях України. Крім того, жертвами такої пропаганди можуть стати тисячі незаконно вивезених з України до Росії дітей.

Як повідомляло Інше ТВ, Росіяни включили “СВО” до шкільної програми – ЦНС© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube