Мінреінтеграції: затверджено порядок ведення Єдиного реєстру депортованих осіб


11:2219.04.2023

Уряд ухвалив Постанову про “Деякі питання захисту осіб, в тому числі дітей, депортованих або примусово переміщених у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України”. Проєкт Постанови був розроблений командою Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, передає УНН з посиланням на Мінреінтеграції.

“Постановою затверджено Порядок створення, ведення та доступу до відомостей Єдиного реєстру депортованих осіб.

Так, міністерствам, центральним і місцевим органам влади, головам обласних військових адміністрацій доручено щомісяця подавати до Національного інформаційного бюро (НІБ) інформацію про депортованих осіб. Саме цей орган відповідатиме за збір і внесення таких даних до реєстру”, – йдеться у повідомленні.

Доповнення

Також відповідно до Постанови, Національне інформаційне бюро буде виконувати такі функції:

забезпечуватиме обмін інформацією з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, Центральним агентством з розшуку й іншими міжнародними організаціями;
представлятиме інтереси депортованих дітей, в тому числі дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з метою захисту їхніх прав та інтересів;
надаватиме Міністерству закордонних справ (МЗС) усю необхідну інформацію для розшуку та повернення таких осіб.
При цьому Міністерство закордонних справ повинно буде забезпечити широку взаємодію в цих питаннях із міжнародними організаціями.

“Своєю чергою органи місцевої влади зобов’язані проводити роз’яснювальну роботу серед місцевого населення про важливість передачі будь-якої відомої інформації про зниклих дорослих і дітей. Це дозволить зібрати якомога більше даних, а відтак – полегшить їх пошуки та повернення”, – зазначили у Мінреінтеграції.

Читайте: Мінреінтеграції: Незаконно депортованими вважаються 19 514 українських дітей, збір даних триває© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube