Ці 5 продуктів можуть зникнути через зміни клімату. Чи вистачить на наш вік?


08:3118.04.2023

Кліматичні явища відчуватимуться не лише в частіших стихійних лихах та екстремальних температурах, але й незабаром щоденно впливатимуть на наше життя через продукти харчування. Адже деякі культури можуть бути повністю знищені, тоді як інші стануть дефіцитними і дорогими.

Про це пише greenqueen.

Шоколад. 

Ці 5 продуктів можуть зникнути через зміни клімату. Чи вистачить на наш вік? 1
Ці 5 продуктів можуть зникнути через зміни клімату. Чи вистачить на наш вік? 11

На жаль, через зміну клімату какао-рослина може бути повністю знищена до 2050 року. Наразі понад 50% виробленого у світі шоколаду виробляється у двох країнах: Кот-д’Івуарі та Гані. Відомо, що рослина чутлива до змін навколишнього середовища, що пояснює, чому її можна знайти тільки в районах, близьких до екватора. Але вирощувати какао-боби стає дедалі важче через більш екстремальні погодні умови, які підвищать температуру та змінять кількість опадів, вологість і сонячне світло. Загроза зміни клімату для шоколаду настільки серйозна, що навіть кондитерський гігант Mars, який славиться своїми шоколадно-карамелевими батончиками, об’єднався з вченими з Каліфорнійського університету, щоб розробити технологію, яка допоможе какао вижити. Без термінових дій ми дійсно можемо побачити майбутнє без шоколаду.

Банани. 

Ці 5 продуктів можуть зникнути через зміни клімату. Чи вистачить на наш вік? 3
Ці 5 продуктів можуть зникнути через зміни клімату. Чи вистачить на наш вік? 12

Ще одна культура, на яку, ймовірно, сильно вплине зміна клімату —  банан. Згідно з недавнім дослідженням Ексетерського університету, банани можуть зникнути через несприятливі кліматичні умови в 10 країнах до 2050 року. Хоча врожайність цих фруктів з 1961 року збільшилася завдяки більш високим температурам і більш досконалим методам виробництва, глобальне потепління, часті повені та посухи загрожують виробництву бананів. Ця культура перебуватиме під загрозою не тільки в Південній Америці, а й в Азії: Індія, яка є найбільшим у світі виробником і споживачем, а також Філіппіни, за прогнозами, постраждають від помітного падіння врожаю бананів у найближчі десятиліття.

Рис. 

Ці 5 продуктів можуть зникнути через зміни клімату. Чи вистачить на наш вік? 5
Ці 5 продуктів можуть зникнути через зміни клімату. Чи вистачить на наш вік? 13

Згідно зі звітом Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), підвищення температури, підвищення рівня моря та зміна режиму дощів через глобальну зміну клімату призведуть до дефіциту водних і земельних ресурсів, що суттєво вплине на вирощування рису. Це особливо вплине на Азію, де життєздатність земель для вирощування рису може скоротитися більш ніж на 50% протягом наступного століття.

Кава. 

Ці 5 продуктів можуть зникнути через зміни клімату. Чи вистачить на наш вік? 7
Ці 5 продуктів можуть зникнути через зміни клімату. Чи вистачить на наш вік? 14

Ще одним продуктом харчування, що перебуває під загрозою зникнення, є кава. До 2100 року 50% земель, що використовуються для вирощування кави, не будуть придатні для обробітку. В історичному звіті МГЕЗК організація попередила про термінову необхідність зайнятися управлінням земельними ресурсами, оскільки ерозія верхнього шару ґрунту відбувається швидше, ніж будь-коли раніше, що загрожує незворотною втратою екосистеми.

У дослідженні, опублікованому в журналі Science Advances, йдеться про те, що популярні сорти кави перебувають під загрозою, зокрема арабіка, на частку якої припадає 60% світового виробництва.

У той час як глобальний попит продовжує стимулювати зростання кавових плантацій по всьому світу, що призводить до подальшого вирубування лісів і використання добрив, дикі гірські кавові рослини помирають, тому що їм потрібен природний затінок і більш прохолодний діапазон температур. Кава також стикається з подвійною загрозою хвороб, як-от грибок, названий кавовою іржею, який процвітає за більш високих температур, спричинених глобальним потеплінням. 

Ціноутворення теж буде величезною проблемою, і це вже почалося. Аналітики сировинних товарів, нещодавно опитані агентством Reuters, заявили, що до кінця цього року ціни на боби арабіки можуть зрости на 25%.

Картопля. 

Ці 5 продуктів можуть зникнути через зміни клімату. Чи вистачить на наш вік? 9
Ці 5 продуктів можуть зникнути через зміни клімату. Чи вистачить на наш вік? 15

Зміна клімату являє собою серйозну загрозу для вирощування картоплі, оскільки підвищення температури, що супроводжує підвищення рівня моря, змушує фермерів, які займаються вирощуванням картоплі, переїжджати в більш високогірні райони Перу, найбільшого виробника картоплі в Латинській Америці. Але навіть це не є довгостроковим рішенням, оскільки куратор зародкової плазми Міжнародного центру картоплі (CIP) Рене Гомес зазначила IPS, що, за її оцінкою, через 40 років у регіоні не буде де садити картоплю.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube