Як росіяни роблять “правильных русских” з викрадених українських дітей. Розповів підліток, який через це пройшов (ВІДЕО)


08:5012.04.2023

Український 16-річний підліток на ім’я Віталій, якого вдалося повернути додому із тимчасово окупованого Криму, розповів, як росіяни поводяться з незаконно депортованими дітьми.

Інтерв’ю з хлопчиком опублікувало видання “Суспільне”.

Віталій розповів, що дітей з України змушували співати російський гімн під час ранкової зарядки.

“Говорили співати гімн Росії, а ми в навушниках на телефоні включали гімн України. Потім хтось почув це, нас завели в ізолятор”, — розповів Віталій.

За словами підлітка, окупанти знайшли у нього в телефоні листування з братом, який висловив радість щодо звільнення Берислава. За це хлопчику погрожували відправити на ніч у підвал, де стіни були обвішані російськими прапорами та плакатами з написами “Слава Росії”.

Росія незаконно переміщує українських дітей з окупованих територій. Російська влада передавала дітей у російські сім’ї, а Путін оголосив, що діти на окупованих територіях нібито є громадянами РФ. Водночас українських дітей забирають у табори для оздоровлення, не кажучи їхнім батькам про те, коли їх повернуть з відпочинку.

«Росія намагається перевиховати українських дітей, аби перетворити на «правильних росіян», — розповів Суспільне Новини експерт з пропаганди Ієн Гарнер. За даними урядового порталу України Children of War Росія уже незаконно перемістила майже 20 тисяч. І це — лише ідентифіковані діти. Правозахисники кажуть: загалом їх може бути в десятки разів більше. У зв’язку з цим раніше МКС видав ордери на арешт Володимира Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

За словами журналістів, наприкінці березня Віталій уперше за півроку побачився із мамою. Підліток із Херсонської області восени потрапив до табору в окупованій Євпаторії. Там дітям казали, що вони перебувають на території Росії.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube