В Johnson&Johnson готові заплатити $9 млрд. за позовами про присипку, хоча вважають їх спекулятивними


18:0206.04.2023

Компанія Johnson&Johnson збільшила з $2 млрд до майже $9 млрд пропозицію заплатити за врегулювання десятків тисяч судових позовів у Північній Америці, в яких стверджується, що її дитяча присипка та інші продукти на основі тальку викликають рак. Про це повідомляє ВВС.

Компанія Johnson & Johnson запропонувала виплатити майже 9 мільярдів доларів США для врегулювання десятків тисяч судових позовів у Північній Америці, в яких стверджується, що її дитяча присипка та інші продукти на основі тальку викликають рак.

Медичний гігант заявив, що все ще вважає ці позови “спекулятивними”, але сподівається, що нова пропозиція про врегулювання допоможе завершити судову тяганину.

Ця сума є значним кроком вперед порівняно з 2 мільярдами доларів, які компанія пропонувала раніше.

За словами компанії, нова пропозиція має значну підтримку з боку людей, пов’язаних з цією справою.

Компанія зіткнулася з більш ніж 40 000 позовами від колишніх клієнтів, які стверджують, що використання дитячої присипки на основі тальку викликало рак, в тому числі деякі з них стверджують, що продукт містив азбест, який викликає рак.

У 2020 році компанія припинила продажі дитячої присипки на основі тальку в США, посилаючись на “дезінформацію”, яка знизила попит на цей продукт, що застосовується для запобігання попрілостей у дітей та в інших косметичних цілях, зокрема у сухому шампуні. Минулого року компанія оголосила про плани припинити продажі по всьому світу.

До цього рішення компанія продавала дитячу присипку майже 130 років. Вона продовжує продавати версію продукту, що містить кукурудзяний крохмаль.

Компанія намагається врегулювати позови в суді про банкрутство з 2021 року, після створення дочірньої компанії, відповідальної за позови.

Але її зусилля зіткнулися з труднощами після того, як попереднє рішення суду про банкрутство встановило, що дочірня компанія не перебуває у фінансовій скруті і не може використовувати систему банкрутства для врегулювання судових позовів.

“Компанія продовжує вважати, що ці позови є спекулятивними і не мають наукового підґрунтя”, – заявив Ерік Хаас, віце-президент з судових спорів компанії Johnson & Johnson по всьому світу.

Але він додав, що “вирішення цих справ у рамках деліктної системи зайняло б десятиліття і призвело б до значних витрат для LTL і системи, при цьому більшість позивачів ніколи не отримали б жодної компенсації”.

“Вирішення цього питання за допомогою запропонованого плану реорганізації є більш справедливим і ефективним, дозволяє позивачам своєчасно отримати компенсацію і дозволяє компанії залишатися зосередженою на виконанні нашого зобов’язання глибоко і позитивно впливати на здоров’я людства”.

Johnson & Johnson заявила, що виграла більшість судових позовів щодо тальку проти неї. Але компанія зазнала значних втрат, включаючи одне рішення, за яким 22 жінкам було присуджено компенсацію у розмірі понад 2 мільярди доларів.

Johnson & Johnson заявила, що має зобов’язання від близько 60 000 нинішніх позивачів підтримати нові умови врегулювання.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube