В Україні хочуть вилучати сільгоспземлі, які використовуються неефективно чи не за призначенням


11:1327.03.2023

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який передбачає вилучення сільгоспземель державної та комунальної власності, які не обробляються або використовуються не за призначенням. Таку землю зокрема передаватимуть учасникам бойових дій.

Про це йдеться у законопроекті № 9086, пише ua.news.

Законопроєкт запроваджує механізм вилучення у державних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій земельних ділянок, які отримані у постійне користування, але не використовуються за цільовим призначенням.

Йдеться про державні землі запасу, які виділені у постійне користування державним сільгосппідприємствам, а також іншим установам та організаціям. Проте з якоїсь причини тимчасові власники використовують виділену землю не за призначенням або неефективно.

Щоб забрали землю, достатньо буде протягом одного року не використовувати її за тим призначенням, для якого земля передавалася у користування.

Такі землі пропонується передавати для облаштування нових спортивно-оздоровчих парків, під будівництво спортивно-оздоровчої інфраструктури, реабілітаційних центрів (для реабілітації та відновлення учасників бойових дій), а також для розширення можливостей для виділення земельних ділянок учасникам бойових дій (для будівництва й обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд).

Як повідомляло Інше ТВ, На Миколаївщині сільська рада передала в приватну власність 2 га землі заказника «Лагодівський»© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube