В Британії молоде подружжя знайшло в своїй квартирі фрески віком майже 400 років (ФОТО)


09:0922.03.2023

У британському містечку Йорк двоє молодих людей під час ремонту кухні випадково знайшли фрески – виявилося, що творам живопису вже майже 400 років.

Про це пише CNN.

29-річний Люк Бадворт та 26-річна Хейзел Муні нещодавно переїхали у новий будинок в центрі міста. Там під час ремонту кухні вони й помітили зображення під старим ремонтом стін.

В Британії молоде подружжя знайшло в своїй квартирі фрески віком майже 400 років (ФОТО) 1
В Британії молоде подружжя знайшло в своїй квартирі фрески віком майже 400 років (ФОТО) 7

“Ми думали, що, можливо, це шпалери у вікторіанському стилі, але вони були значно більшими, ніж я вважав спочатку”, – сказав Бадворт.

На фресці зображена біблійна сцена, в якій чоловіка в клітці тягне за собою ангел. Розмір фресок – приблизно 9 футів на 4 фути.

В Британії молоде подружжя знайшло в своїй квартирі фрески віком майже 400 років (ФОТО) 3
В Британії молоде подружжя знайшло в своїй квартирі фрески віком майже 400 років (ФОТО) 8

Бадворт звернувся до органу “Історична Англія” і вони разом вони дізналися, що фреска містить сцени з книги 1635 року “Емблеми”, авторства Френсіса Куорлза. Фрески були передані “Історичній Англії”, а Бадворту та Муні орган подарував високоякісну копію фресок у повну величину.

Зазначається, що будинок побудовано у 1747 році, проте фрески з’явилися там раніше. Повідомляється, що малюнок був нанесений на стіну іншої будівлі, а цей будинок побудували замість неї, прямо навколо старої стіни.

За наявними даними, приблизний час створення фресок – між 1635 та 1700 роками. 

Хоча подружжя не має коштів на професійну консервацію відкритого фризу, вони прагнуть включити його у свій декор.
Бадворт сказав: “Якби ми могли знайти якесь фінансування, щоб допомогти зберегти його, я був би готовий піти на те, щоб зняти зі стіни [кухонні] шафи, але, на жаль, я не бачу, що це станеться. Інша кімната буде збережена настільки добре, наскільки ми зможемо”.

В Британії молоде подружжя знайшло в своїй квартирі фрески віком майже 400 років (ФОТО) 5
В Британії молоде подружжя знайшло в своїй квартирі фрески віком майже 400 років (ФОТО) 9

Організація “Історична Англія” підтвердила CNN, що відвідала об’єкт і передала зображення розписів до відділу консервації настінного живопису Інституту мистецтв Курто в Лондоні.
У заяві для CNN прес-секретар “Історичної Англії” сказала: “Відкриття цих фресок 17-го століття в будинку в Міклегейті, Йорк, є захоплюючим. Вперше вони були виявлені в 1998 році, а потім замазані. Ми займалися документуванням фресок і допомагали нинішньому власнику, як найкраще за ними доглядати, відколи їх нещодавно знову відкрили.
“Вони піднімають різні питання про вік будівель у цьому ряду історичних будинків та історію самого Міклегейту. Такі знахідки говорять нам про те, що наші історичні будинки мають багато таємниць, і ми були раді співпрацювати з власником будинку, щоб подбати про збереження цих фресок у майбутньому”.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube