Україна посіла 92-у сходинку в рейтингу щастя серед країн світу: відчутно вплив війни


19:5420.03.2023

Україна посіла 92-у сходинку в рейтингу найщасливіших країн світу 2023 року. Співавтор дослідження Ян-Еммануель Де Неве зазначив, що “благополуччя в Україні зазнало справжнього удару” після того, як російські війська вторглися в країну минулого року, пише УНН.

Деталі

Фінляндія залишається першому місці шостий рік поспіль. Литва — єдина нова країна у першій двадцятці, яка піднялася більш ніж на 30 позицій порівняно з 2017 роком. Афганістан і Ліван під вливом воєн залишаються двома найнещаснішими країнами в опитуванні із середньою оцінкою життя більш ніж на п’ять пунктів нижче (за шкалою від 0 до 10), ніж у десятці найщасливіших країн.

У першу десятку країн потрапили:

  1. Фінляндія
  2. Данія
  3. Ісландія
  4. Ізраїль
  5. Нідерланди
  6. Швеція
  7. Норвегія
  8. Швейцарія
  9. Люксембург
  10. Нова Зеландія

Про Україну

У звіті цього року також детальніше розглядаються дані опитувань в Україні. «Руйнівні наслідки війни є очевидними для всіх, тому ми також бачимо, що благополуччя в Україні серйозно постраждало», – зазначив директор Центру дослідження благополуччя при Оксфордському університеті Ян-Еммануель Де Неве.

«Але що дивно, так це те, що благополуччя в Україні впало менше, ніж у 2014 році, коли росія анексувала Крим, і це частково завдяки надзвичайному зростанню почуття співтовариства по всій Україні, яке зафіксовано в даних про допомогу незнайомцям та пожертвування – російське вторгнення перетворило Україну на націю», – додав Де Неве.

Читайте: Українські активи росіянина Аркадія Ротенберга конфіскують© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube