В Україні з травня почне діяти цифровізована система реабілітації


16:5428.02.2023

З травня весь процес реабілітації в Україні буде супроводжуватися в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ). Цифровізація дозволить зберігати відповідні дані про здоровʼя в єдиному місці – електронній картці – та забезпечить прозорість і ефективність реабілітаційного процесу. Про повідомляється на сайті МОЗ України, передає УНН.

Через війну в Україні зростає кількість поранених військових та цивільних громадян, які потребують подальшої комплексної реабілітації для відновлення та повернення до повноцінного активного життя. Саме тому уряд, як вказано, ухвалив рішення щодо доступу до реабілітації без бюрократії та зайвих паперів для всіх українців, що цього потребують. Увесь процес відновлення пацієнта з травня буде супроводжуватися в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ), і пацієнту більше не знадобиться шукати, збирати та роками зберігати паперові довідки, передбачені в цьому процесі, вказують у МОЗ.

Цитата

«Такий підхід забезпечить надійне зберігання медичних даних пацієнтів, унеможливить їх втрату та надасть можливість медичним фахівцям та реабілітаційним командам у будь-якому куточку країни отримувати доступ до них за згодою пацієнта. Тобто, якщо пацієнта буде направлено до іншого медичного закладу, йому не доведеться брати з собою всі медичні документи з попереднього місця реабілітації – уся необхідна інформація буде доступна в його електронній медичній картці», – розповіла заступниця міністра охорони здоровʼя з цифрового розвитку Марія Карчевич.

На першому етапі цифровізації лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, а також фізичні терапевти та ерготерапевти будуть вносити всю медичну інформацію про реабілітаційні втручання, результати обстежень та інші необхідні дані до ЕСОЗ.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube