Французький режисер Бернар-Анрі Леві презентував вже другу стрічку про українську незламність. Там є і Очаків (ФОТО)


10:5428.02.2023

У столиці 26 лютого відбулася спеціальна закрита прем’єра документального фільму «Слава Україні» французького режисера, філософа, письменника і драматурга Бернара-Анрі Леві.

Про це повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики, передає Інше ТВ.

Фільм знято у форматі журналу подорожей гарячими точками. Дія стрічки починається у Харкові й закінчується у Херсоні після звільнення міста. Фінальні сцени розгортаються в Очакові. Режисер подорожував Україною разом з українським загоном спецпризначення та знімав події у Бахмуті, Лимані, стежив за діями військових біля Запорізької АЕС.

Музику до фільму написав лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук.

Стрічка «Слава Україні» – це продовження фільму «Чому Україна». Якщо в першій частині показували, як розпочалося повномасштабне вторгнення Росії, то зараз розповідають про надзвичайний контрнаступ українських військ – звільнення Харківщини, Херсона. 

«Я хочу подякувати всім чоловікам та жінкам, яких ми зустріли протягом 12 місяців війни. Ми намагалися з нашою командою бути якомога більше з вами. Багато хто зараз присутній тут. І я дуже радий. Цей фільм ми зробили, але ви зробили його», – зауважив своєю чергою Бернар-Анрі Леві. 

Цей фільм спрямований саме на закордонного глядача. Так, прем’єра картини гучно відбулася 6 лютого в кінотеатрі «Бальзак» у Парижі. Серед відомих гостей були колишній президент Франції Франсуа Олланд, мер Парижа Анн Ідальго, колишній прем’єр-міністр Франції Мануель Вальс, посол України у Франції Вадим Омельченко; політичні, культурні та медійні діячі.

Вже з 22 лютого фільм показують у французьких кінотеатрах. Незабаром, за словами режисера, стрічку також презентують у всіх країнах Європи, а за кілька місяців фільм побачать і у Конгресі США.

Фільм також планують показати в українських кінотеатрах. 

Свій особистий гонорар, отриманий від релізу фільму, режисер спрямує до Фонду Олени Зеленської.

Довідково: Бернар-Анрі Леві – французький філософ, письменник, політичний журналіст. Співзасновник групи «Нові філософи»; регулярно пише огляди в щотижневику «Le Point», володіє часткою щоденної газети «Ліберасьйон». Співзасновник Агентства модернізації України.

До України приїздив ще у 2014 році, де виступив на Майдані Незалежності з підтримкою вимог Євромайдану. Під час своєї промови заявив: «Я французький громадянин, я – європейський федераліст, але сьогодні на Майдані, який нагадав Європі про її першочергові покликання, я також українець».

Як повідомляло Інше ТВ, Українські фільми «Це побачення» та «Прокидаючись у тиші» отримали нагороди на «Берлінале»© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube