Херсонцю, який ледве вижив після ракетного обстрілу, пересадили м‘яз із спини на голову (ВІДЕО)


23:0302.02.2023

55-річний Михайло з Херсону дивом вижив після обстрілу росіян: вони випустили у його будинок 2 ракети.

Щоб врятувати життя чоловіку, медики провели надскладну операцію, повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

Він переніс 30 операцій, одна з яких – пересадка м‘яза зі спини на голову. Хірурги Центру “Незламні” разом із канадськими колегами врятували херсонця, який постраждав під час ракетного обстрілу. Надскладну операцію виконали в Польщі.

У будинок 55-річного Михайла на Херсонщині прилетіло дві ракети. Дружина загинула, чоловіка з-під завалів дістав син. Розірвана щока, перелом руки та забої. Серед численних поранень – важкі опіки голови. Шкіри на черепі не лишилося.

Три тижні на межі життя та смерті Михайло провів в криворізькій реанімації. Далі його евакуювали до Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ Першого медоб’єднання Львова.

Майже три десятки операцій. Лікарям вдалося стабілізувати стан чоловіка. Однак лишалася найбільша проблема – рана на голові. Її треба було термінового закрити м’язовою тканиною. Інакше будь-якої миті мозок могла вразити смертельна інфекція. Вихід – складна реконструктивна операція: пересадження тканин зі спини на голову. Допомогти львів’янам зголосилися канадійці, однак з’ясувалося – в Україну приїхати не готові, готові – до Польщі. Відтак українські медики з пацієнтом вирушили туди.

До клініки польського містечка Челядзь від Львова – 400 км. Операція тривала 12 годин. Українсько-канадська команда працювала як один механізм. Хірурги спершу відділили клапоть найширшого м’яза спини, а потім – пересадили його на оголений череп. Судини, розміром з людську волосину, зшивали під мікроскопом.

Втручання минуло успішно. За тиждень Михайло повернувся до Центру НЕЗЛАМНІ на реабілітацію. Попереду у чоловіка ще кілька косметичних операцій на обличчі.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube