Українські біженці в Чехії зможуть продовжити свій тимчасовий захист до кінця березня 2024 року


09:3812.01.2023

Біженці з України, яка зазнає нападу з боку Росії, зможуть продовжити свій тимчасовий захист у Чеській Республіці на один рік до кінця березня 2024 року.

Процедура передбачена поправкою до закону, відомого як lex Ukraine, яка була схвалена 11 січня Сенатом 57 голосами з 62 присутніх членів Сенату. Тепер поправка піде на підпис Президенту.

Про це пише ČTK, передає Інше ТВ.

Тимчасовий захист дозволяє біженцям отримати доступ до державного медичного страхування, освіти або ринку праці. У свою чергу, продовження захисту дозволить владі з’ясувати більш точні дані про те, скільки біженців насправді перебуває в Чехії. За словами Міністра внутрішніх справ Віта Ракушана (STAN), наразі в країні перебуває близько 300 000 біженців, і їхня кількість не збільшується різко. Причиною цього, за його словами, є більш м’яка зима в Україні та просування українських захисників вперед.

Згідно з поправкою, якщо українці хочуть продовжити свій тимчасовий захист, вони повинні будуть зареєструватися в електронному вигляді до кінця березня 2023 року. Після реєстрації їм буде призначено час для особистого візиту до відділення МВС, де вони отримають так звану візову наліпку. Якщо біженець з України не зареєструється у встановлений термін або не пред’явить візову наліпку після реєстрації до кінця вересня цього року, тимчасовий захист закінчиться.

Поправка дозволить спростити процедуру продовження тимчасового захисту в разі чергової хвилі біженців з України. Уряд може прийняти рішення про те, що для продовження тимчасового захисту достатньо лише електронної реєстрації без необхідності особистого відвідування органу внутрішніх справ.

Поправка передбачає можливість спрощення отримання кваліфікації психолога, оскільки з приїздом людей, які постраждали від військового конфлікту, збільшився попит на такі послуги. Також будуть внесені зміни до правил зарахування українських дітей до закладів дошкільної освіти та обов’язкового шкільного навчання на наступний навчальний рік. Закон спростить процедуру зарахування дитини з дитячого садка, оскільки такі діти часто повертаються в Україну разом з батьками, не повідомляють про це дитячий садок і блокують подальші місця.

За словами міністра, уряд готує ще одну поправку до законодавства, яка з квітня передасть Регіональні центри допомоги Україні від областей до МВС. Крім того, проектом передбачається обмежити у часі надання безоплатного екстреного житла, щоб мотивувати біженців шукати власне житло, а дійсно нужденні отримуватимуть соціальну підтримку. Роботодавці повинні будуть повідомляти про тип трудових відносин і доходи біженців з тимчасовим захистом, щоб мати право на отримання пільг.

Як повідомляло Інше ТВ, Чехія побудувало житло для ВПО в Тернополі, зараз будує житло для ВПО в Чернівцях

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Українські біженці в Чехії зможуть продовжити свій тимчасовий захист до кінця березня 2024 року' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube