В Іспанії за прибирання недопалків будуть платити тютюнові компанії. Як це буде?


19:3803.01.2023

В Іспанії набуває чинності нове екологічне законодавство, згідно з яким тютюнові компанії будуть змушені платити за прибирання недопалків, які викидають курці.

Про це повідомляє The Guardian.

Постанова, яка набуває чинності цієї п’ятниці, є частиною пакету заходів, спрямованих на скорочення відходів і збільшення обсягів їх переробки. Він включає заборону на одноразові пластикові столові прилади і тарілки, ватні палички, чашки з пінополістиролу і пластикові соломинки, а також скорочення пластикової упаковки для харчових продуктів.

Закон відповідає директиві Європейського Союзу, яка обмежує використання одноразового пластику і має на меті зобов’язати забруднювачів прибирати за собою сміття, яке вони створюють.

Виробники сигарет також відповідатимуть за навчання населення не кидати недопалки у громадських місцях, але залишається незрозумілим, як саме це буде реалізовано та скільки це коштуватиме.

Раніше цього року уряд Каталонії запропонував запровадити схему, за якою недопалки можна буде викуповувати за 0,20 євро за штуку, що додасть 4 євро до поточної середньої ціни в 5 євро за пачку з 20 сигарет. Ця схема ще не була запроваджена.

Передбачається, що тютюнові компанії перекладуть витрати на споживача, надаючи ще один стимул для відмови від шкідливої звички. Згідно з минулорічною урядовою статистикою, близько 22% іспанців курять (16,4% жінок і 23,3% чоловіків) у порівнянні з середнім показником по ЄС, що становить 18,4%.

Тим не менш, незважаючи на велику кількість курців, особливо серед молоді, громадська думка виступає за посилення обмежень на куріння в громадських місцях. Опитування, проведене Асоціацією сімейної медицини, показало, що 85% виступають за подальші обмеження, причому 72% підтримують заборону куріння на терасах барів і ресторанів.

Недопалки є одним з найбільш поширених видів сміття і розкладаються близько 10 років, виділяючи при цьому токсичні речовини, такі як миш’як і свинець.

За даними неурядової організації Ocean Conservancy, недопалки є найбільш поширеною формою забруднення морського середовища, навіть більше, ніж пластикові пакети та пляшки, кількість яких, за оцінками, сягає 5 млрд. штук, що викидаються в океан.

В інтересах громадського здоров’я і з метою зменшення кількості недопалків, що потрапляють у море, близько 500 іспанських пляжів були оголошені вільними від тютюнового диму.

Минулого року Барселона заборонила куріння на всіх 10 пляжах міста.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'В Іспанії за прибирання недопалків будуть платити тютюнові компанії. Як це буде?' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube