США обмірковують передачу Bradley Україні. Чим цікава ця машина (ФОТО)


17:4230.12.2022

Уряд Сполучених Штатів розглядає можливість відправки в Україну в рамках військової допомоги бойових машин піхоти Bradley.

Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на повідомлення джерел, знайомих з цим питанням.

Остаточне рішення ще не прийнято, сказав один із співрозмовників видання. Коли броньовані машини можуть надійти в Україну, також неясно, говорять джерела Bloomberg.

“Bradley забезпечать значне збільшення наземних бойових можливостей, оскільки це, по суті, легкий танк, – прокоментував Марк Кансіан, колишній аналітик Білого дому з оборонного бюджету, який зараз працює в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень. – На відміну від M113, які були надані раніше, Bradley добре озброєний потужною 25-мм гарматою та протитанковими ракетами TOW. У Сполучених Штатах багато Bradley, хоча деякі з них старіші та потребують модернізації, тому запаси не є проблемою”.

Кансіан додав, що мине кілька місяців, перш ніж Україна зможе отримати ці БМП, у разі прийняття відповідного рішення, оскільки екіпажі та інженери повинні будуть пройти навчання для роботи на цих транспортних засобах. Хоча, це не має стати проблемою, оскільки вже зараз ЗСУ використовують західні ракетні системи, що встановлені на шасі Bradley.

“Bradley був би значним покращенням у порівнянні з нинішніми українськими бойовими машинами”, – відзначив Девід Перкінс, чотиризірковий генерал у відставці, який був командиром бригади в Іраку, а згодом очолював Командування підготовки та доктрини армії. Він сказав, що з його досвіду Bradley “більш ніж підходить” для протистояння російським БМП та танкам Т-72.

На відміну від раніше наданих M113, Bradley озброєний потужною 25-мм гарматою та протитанковими комплексами TOW, повідомляє Мілітарний.

США обмірковують передачу Bradley Україні. Чим цікава ця машина (ФОТО) 1

М2А2Bradley. Фото з відкритих джерел

«У Сполучених Штатах багато бронемашин Bradley, хоча деякі з них застаріли й потребують модернізації, тому запаси не є проблемою», – розповів Марк Канчіан, колишній аналітик оборонного бюджету Білого дому, який зараз працює у Центрі стратегічних та міжнародних досліджень.

Канчіан додав, що мине кілька місяців, перш ніж Україна зможе розгорнуті на фронті ці машини, бо екіпажі та обслуговуючий персонал необхідно спочатку навчити.

«Bradley більш ніж гідний суперник для російських бойових машин піхоти та її танків Т-72», – розповів Девід Перкінс, генерал США у відставці та ветеран війни в Іраку.

З минулих угод між США та партнерами відомо, що 89 бойових машин у модифікації Bradley M2A2 ODS коштують 196 мільйонів доларів. Тобто приблизно 2,2 млн за машину.

Бронемашина США M2A2 Bradley. Фото: flickr.com

Бронемашина США M2A2Bradley. Фото: flickr.com

Хоча ці угоди також включали отримання 25-мм автоматичних гармат, 7,62-мм кулеметів, протитанкових ракет та іншого супутнього обладнання.

Також Сполучені Штати планують замінити всі свої бронемашини Bradley.

У 2021 році армія США відібрала кандидатів за програмою OMFV для розробки заміни цієї бойової машини піхоти. Оборонне відомство планує витратити 4,6 млрд доларів між 2022 та 2026 фінансовими роками на програму OMFV.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube