Більшість українів підтримують заборону УПЦ МП, – опитування


14:4729.12.2022

78% українців вважають, що держава в тій чи іншій мірі має втрутитися в діяльність УПЦ (МП). Зокрема, серед них 54% вважають, що ця церква в Україні має бути повністю забороненою.

Про це свідчать дані опитування КМІС, пише Лб.

Ще 24% виступають за дещо м’якший підхід, що не передбачає повної заборони, але передбачає встановлення державного контролю та нагляду.

Лише 12% респондентів вважають, що нічого не варто робити і не варто втручатися у справи УПЦ (МП), а розслідувати лише окремі можливі випадки правопорушень.

У всіх регіонах України (від 82% на Заході до 73%) більшість населення виступають за проактивну позицію держави в питанні діяльності УПЦ (МП). Навіть на Півдні і Сході лише 16% і 14% говорять про невтручання у діяльність УПЦ (МП). Водночас, на Півдні і Сході трохи менше тих, хто виступає за повну заборону (48% і 41%).

Більшість українів підтримують заборону УПЦ МП, - опитування 1

Більшість українів підтримують заборону УПЦ МП, - опитування 3

Серед російськомовних українців підтримка проактивної позиції влади щодо УПЦ (МП) хоч і дещо нижча, але також істотна – 68% (в т.ч. 44% виступають за повну заборону цієї Церкви).

Більшість українів підтримують заборону УПЦ МП, - опитування 5

Нагадаємо, днями в УПЦ МП заявили, що відмовляються змінювати назву. При цьому закон зобов’язує церкву вказати у своїй назві приналежність до Росії.

Із середини листопада СБУ проводить обшуки в єпархіях УПЦ МП. Правоохоронці кажуть, що знаходять там заборонені предмети (зазвичай це російська література та російські настанови), іноземних громадян, які переховуються, зброю, диверсантів, а також допитують священнослужителів.

Рада нацбезпеки та оборони після численних випадків виявлення на обʼєктах УПЦ МП кремлівських агіток і поширення серед вірян антиукраїнських наративів ініціювала заборонення повʼязаних із Росією релігійних організацій. Також складено два санкційних списки проти повʼязаних з цією церквою осіб.

Читайте: В УПЦ МП заявили, що від слова “українська” в назві відмовлятися не будуть

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Більшість українів підтримують заборону УПЦ МП, – опитування' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube