Названі переможці Радіодиктанту національної єдності: серед них є і жителька тимчасово окупованої Луганської області


19:3026.12.2022

У понеділок, 26 грудня, в ефірі Українського радіо виконавча продюсерка Українського радіо, координаторка Радіодиктанту національної єдності Юлія Шелудько оголосила імена переможців Радіодиктанту національної єдності-2022.

Про це повідомляє Українське радіо.

Серед переможців — двоє українських школярів (7 і 10 клас), харків’янка, яка тимчасово перебуває в Німеччині, жителька тимчасово окупованої території Луганської області, а також переможниці минулорічного Радіодиктанту. П’ятеро з них припустилися лише однієї помилки в тексті, п’ятнадцятеро — двох.

Повний список переможців Радіодиктанту національної єдності-2022:

— Галина Шура

— Христина Гоянюк

— Роман Гладик

— Володимир Тесленко

— Анна Гурська

— Леся Бойко

— Юлія Туманцева

— Тетяна Павлик

— Тетяна Остаповець

— Поліна Іванова

— Марія Бесараб

— Ольга Дерман

— Катерина Малікова

— Лілея Титаренко

— Каміла Тушинська

— Поліна Жученкова

— Єгор Берест

— Володимир Яслик

— Дар’я Верба

— Аліна Кожуховська

Загалом на перевірку тексту Радіодиктанту на Українське Радіо надійшло більше 30 тисяч електронних листів і майже 10 тисяч паперових. У багатьох листах містилося по декілька текстів диктантів.

Листи надійшли з усіх куточків України, включно з тимчасово окупованими територіями, а також з більше двох десятків інших країн: Польщі, Швейцарії, Португалії, Німеччини, Великої Британії, Словенії, Чехії, Франції, Казахстану, Грузії, Молдови, Нідерландів, Іспанії, Індії, Норвегії, Італії, Ірландії, Лаосу, Австрії, Ізраїлю, Об’єднаних Арабських Еміратів, Канади та США.

П’ять робіт з тих, що були відправлені на перевірку, написані шрифтом Брайля.

“Географія цьогорічного Радіодиктанту дійсно вражає. Але не менше вражає те, як об’єдналися навколо написання диктанту люди в самій Україні. Його писали вчителі і бізнесмени, військові на лінії фронту та громадські активісти, чиновники та популярні блогери. Окремо хочу підкреслити, що ми отримали листи з тимчасово окупованої території. З двадцяти цьогорічних переможців Радіодиктанту одна жителька Луганської області і одна — Донецької області. Також двоє з цьогорічних переможців — школярі сьомого і десятого класів. Іноді нам закидали, що тексти Радіодиктантів занадто складні для школярів. Аде зараз ми бачимо, що вони не лише пишуть Радіодиктант, а й роблять успішно. Також серед цьогорічних переможців троє — Галина Шура, Христина Гоянюк та Юлія Туманцева — це переможниці й минулорічного Радіодиктанту. Христина Гоянюк писала разом з Українським радіо усі 22 радіодиктанти!” — розповіла координаторка Радіодиктанту національної єдності Юлія Шелудько.

Листи з текстами Радіодиктанту перевіряли представники вчительської спільноти EdCamp Ukraine. EdCamp Ukraine — це рух відповідального вчительства: дискусійний формат для співтворчості вчительок і вчителів для навчання одне від одного. У роботу взяли навіть ті електронні листи, які прийшли пізніше зазначеного часу (але до оприлюднення тексту), адже в більшості з них було вказано, що автори не встигали вчасно відправити листи у зв’язку з відключеннями світла.

Як повідомляло Інше ТВ, Радіодиктант національної єдності відбувся 9 листопада. Авторкою цьогорічного тексту стала українська письменниця і режисерка, членкиня Українського ПЕНу Ірина Цілик, а читала його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube