Коли і як цього року святкуватимемо Різдво. Пояснення церкви


23:0007.12.2022

Цього року Православна церква України офіційно дозволила парафіям обирати, коли святкувати Різдво.

Як передає кореспондент УНІАН, про це священник ПЦУ, ректор Православного університету Святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко повідомив на брифінгу.

“Дійсно, цього року ПЦУ офіційно, рішенням синоду, дозволила парафіям обирати, коли звершувати різдвяне богослужіння – або 25 грудня, або 7 січня. Ми в Софії Київській порадилися і вирішили, що ми будемо святкувати Різдво і 25 грудня для частини парафіян, і 7 січня”, – наголосив він. При цьому він додав, що сам пропонує – святки від 25 грудня до 7 січня.

Коваленко зазначив, що Різдво – це велике свято, яке є багатоденне як і Великдень, тому було б доречно розпочинати ці святкові різдвяні дні з 25 і нехай вони тривають до 7 січня.

“Думаю, що нам – українцям принаймні цьогоріч варто святкувати Різдво з 25 по 7, і Новий рік від Різдва Христового якраз буде між цими двома датами”, – додав він.

Коваленко наголосив, що на сьогоднішній день церква не приймала рішення щодо зміни календаря, але “ми маємо розуміти, що більшість православного світу якраз святкує Різдво 25 грудня і живе за Новоюліанським календарем”.

При цьому він додав, що українська церква до сьогодні живе за Юліанським календарем і також святкує 25 грудня, але це за старим стилем, а за новим стилем – це 7 січня. Тому, вважає Коваленко, необхідно починати обговорення про те, щоб українська церква так само прийняла рішення щодо переходу на Новоюліанський календар.

“Було б добре, якби це рішення приймалося не окремо однією церквою, а всією релігійною спільнотою – чи всіма православними, чи православними і греко-католиками, чи християнами в рамках Всеукраїнської ради церков”, – наголосив він.

Коваленко зазначив, що в цьому році святкування будуть показові, і потрібно подивитися на ситуацію, а потім було б добре ці питання обговорити.

За словами Коваленка, необхідно враховувати, що в церквах люди більш консервативні і вони більше тяжіють до того, щоб залишатися в старій традиції, а суспільство сьогодні більш прогресивне, і тому можливі варіанти. Він додав, що це треба враховувати, і тому має бути нинішній варіант – дозволити святкувати Різдво 25 грудня і 7 січня як певний перехідний період.

Коваленко повідомив, що постійно зростає кількість українців, які б бажали, щоб “ми були ближчі до християнського світу, ніж до імперської Росії”. За його словами, необхідне обговорення, потужна інформаційна кампанія.

“Потрібно вирішувати так, щоб була консолідація суспільства”, – сказав він. При цьому Коваленко наголосив, що Московський патріархат буде проти таких нововведень.

Коваленко зазначив, що вже вчора по дописах у соціальних мережах було багато тих, хто дарував дітям подарунки і вітав одне одного зі днем Святого Миколая. Тобто 6 грудня, а не 19 грудня, як раніше.

“Дійсно міська спільнота більш налаштована на зміну календаря. А сільські парафії більш традиційні”, – сказав Коваленко.

У цьому зв’язку він повідомив, що одна з парафій неподалік Києва, де проводили зібрання парафіяни, вирішила, що вони звершуватимуть Різдвяне богослужіння 7 січня.

При цьому Коваленко зазначив, що на сьогоднішній день всередині парафії є різні думки щодо дати святкування Різдва, тому зараз доцільно святкувати Різдво в ці дві дати, поки не буде консолідованого рішення всієї церкви і суспільства.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Коли і як цього року святкуватимемо Різдво. Пояснення церкви' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube