Верховний суд поставив крапку у справі «нацистської» символіки дивізії «Галичина»


10:5406.12.2022

Верховний суд погодився із висновками Шостого апеляційного адміністративного суду, який відмовився визнавати символіку дивізії СС «Галичина» нацистською.

Про це повідомляє ua.news.

«Галицький Лев остаточно легалізований. Верховний суд поставив крапку у тривалій судовій епопеї, ініційованій ще 5 років тому представниками «русского міра», — написав у Facebook адвокат Вʼячеслав Якубенко, який представляв інтереси Українського інституту національної пам’яті.

Адвокат розповів, що у 2017 році журналіст проросійського видання «Страна.ua», яке наразі перебуває під санкціями РНБО, звернувся до Українського інституту національної пам’яті (УІНП) за роз’ясненням: чи підпадає символіка дивізії «Галичина» під заборону згідно з вимогами Закону №317-VIII.

Тодішній голова УІНП Володимир Вʼятрович відповів, що згідно зі згаданим законом, символіка дивізії не входить до переліку того, що саме вважається нацистською символікою, тож вона не є забороненою в Україні.


«Далі вже занепокоєна громадянка звернулася до легендарного Окружного адмінсуду Києва (ОАСК — ред.) з вимогою заборонити Інституту робити подібні висновки щодо символіки дивізії. Позов тоді був частково задоволений», — зазначив Якубенко.

Водночас судді відхилили вимогу позивачки до Інституту «заборонити пропаганду символіки СС «Галичина» й офіційно спростувати заяву В’ятровича.

Нагадаємо, Окружний адмінсуд Києва 27 травня 2020 року ухвалив рішення за позовом, у якому вимагалося «заборонити пропаганду символіки СС «Галичина» з боку Інституту нацпам’яті.

Суд відмовився заборонити символіку СС «Галичина», однак зобов’язав УІНП «утриматися від розповсюдження висновків», ніби ця символіка не належить до символіки націонал-соціалістичного режиму.

Як повідомляло Інше ТВ, Ой, яке «горе»: росія заборонила в’їзд онуку Степана Бандери і актору Джиму Керрі

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Верховний суд поставив крапку у справі «нацистської» символіки дивізії «Галичина»' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube